- CLUB FONDAT ÎN ANUL 1932 -

SEZON 2018-2019

ajf Placeholder image Curtici Felnac Glogovaţ Pecica Păuliş Sântana Zabrani Simand UTA II

În repriza secundă...

Cu pretenții de favorită în această întâlnire echipa din Vladimirescu a dominat prima repriză, creându-și ocazii numeroase de a înscrie, însă echipa noastră sa apărat cu calm având în portarul Deffert acea siguranţă cu care nea obişnuit în ultimul timp cu Mâţ şi Leonti "Zid" de netrecut cu David şi Roşca dispuşi la efort maxim. Pe contraatac Talpeş a fost mereu în "coasta" apărării adverse ajutat de Bogdan şi Ungur "spiriduşi" de la care poți aștepta orice.

Sistemul impus de Marius a funcționat perfect mai puţin în acel minut 45+1 când la o fază care nu anunţa nimic am încasat golul care a făcut să intrăm la pauză în dezavantaj 0-1.

În repriza secundă echipa a vrut mai mult, a vrut să arate că nu cedează şi aşa cum nea obişnuit a trecut la cârma jocului şi în min. 52 la o centrare venită de la Edu, Talpaş câştigă duelul aerian cu Dragu şi egalează 1-1!.

Echipa prinde curaj văzând că se poate şi bagă adversarul în propriul careu Bogdan trecându-şi şi el în cont o ratare cu poarta goală trimiţând din doi metri peste. Meciul se încinge de la o poartă la alta cu ocazii una mai mare ca alta şi culminează în min. 90 când Grigorescu scapă singur de la centru cu portarul advers însă incredibil reuşeşte să trimită pe lângă... văduvindu-ne de o victorie sigură.

Erai mare dacă înscriai măi băiatule aşa însă... meciul se încheie cu o remiză, totuşi ca să fim obiectivi echitabilă după aspectul jocului. Nemulţumirea apare în tabăra echipei vizitatoare contestând din nou ba pe arbitri, ba pe nu ştim cine... însă pe ei în nici un caz. Poate domnul Sculici o să le arate pe cine trebuiau să conteste în meciul de la Zăbrani...

Nicula Tiberiu

'Sistemul impus de Marius a funcționat perfect mai puţin în acel minut 45+1 '

Victoria Zăbrani-Vladimirescu 1-1 (0-1)

30. 10. 2010 • 20:15 | CSVZ

Filmul meciului:

-min. 3: Mit respinge greşit până la Moţ, cap al acestuia, Deffert scoate în corner

-contraatac unu contra unu Dragoş cu Sighete, căpitanul oaspeţilor trimite la portar

-min. 10: şut puternic de la 15 m, puţin pe lângă poartă, al lui Burian -min. 12: cursă Mot pe stânga, centrare pe jos în careu.prinde Deffert

-min. 14: Mot pătrunde central, îl întâmpină Deffert la 10 m, centrare la semiînălţime la Burian al cărui şut este respins de pe linia porţii de Lionti

-min. 16: şut sub bară Savin de la 20 m, respins de Deffert în corner

-min. 23: corner pentru oaspeţi, cap Sighete puţin pe lângă vinclu

-min. 33: voleu Mot de la 17 m, Deffert scoate de sub bară

-min. 35: şut înşelător cu pământul al lui Talpaş, prinde Mitrea în doi timpi

-min. 40: centrare Savin, cap Mot de la 10 m peste poartă

-min. 45: Savin îl depăşeşte în viteză pe Ungur, centrează la Burian care înscrie cu latul: 0-1

-min. 52: centrare Ovidiu Edu la Talpaş care câştigă duelul aerian cu Dragu şi egalează: 1-1

-min. 58: corner Ungur, cap Talpaş pe spate la Dragoş care cu poarta goală trimite peste -minutele 60 şi 62: Burian ratează din poziţii favorabile

-min. 65: Mitrea respinge în corner lovitura liberă "marca" Ovidiu Edu

-min. 73: Talpaş scapă singur însă se grăbeşte să şuteze iar Mitrea respinge în corner.

-min. 74: corner Ungur, Lionti trimite puţin pe lângă poartă lovitura de cap

-minutele 75-80: apărarea condusă de Mit dejoacă intenţiile ofensive ale oaspeţilor

-min. 86: Burian finalizează în plopi o acţiune periculoasă

-min. 89: pătrrundere centrală Moţ, David se repliază şi respinge în corner

-min. 90: oaspeţii cer penalty la un presupus henţ în careul nostru

-min. 91: Dragoş scapă singur dar este deposedat din spate de Sighete

-min. 93: Grigorescu scapă singur de la centru, şutează pe jos milimetric pe lângă bară

La meciul de juniori: Victoria Zăbrani - Vladimirescu 2003 1 - 4