Este unicul site oficial al C.S. Victoria Zăbrani. Toate drepturile sunt rezervate. Reproducerea în scopuri comerciale, adaptarea, distribuţia sau transmiterea uneia sau mai multor părţi din acest site sau a informaţiilor cuprinse în site, în orice scop şi sub orice formă, este interzisă fără acordul scris prealabil al C.S. Victoria Zăbrani. Meteo - Vremea în Arad Club afiliat la: Parteneri
Vremea în Arad azi Prognoza meteo pe următoarele 3 zile în Arad
Mânji zabraniului au condus până în minutul 53... Pe izlazul de la Pilu într-o atmosferă boemă mângâiaţi de razele soarelui care parcă expre a ţinut să fie alături de noi şi de suporterii de vârsta a treia veniţi din Chişineu Criş în număr destul de mare a complectat peisajul pitoresc a întinsului şes de pustă de la doi paşi de vecini noştri unguri. Echipa gazdă joacă pe acest teren deoarece stadionul din Chişineu Criş este în plină renovare şi se pare că abia de anul viitor echipa va putea juca pe el. Riviş a fost pus în situaţia de a alinia o echipă din care a lipsit Talpaş, Schmidt, Moţ, Mîţ, Iancu (suspendat 1 an!!!) Lionti accidentat şi Dragoş în covalescenţă din cauza unei răceli severe. În această situaţie s-a apelat la juniori Stancu, Stoiu şi Niga pentru a întregi lotul în vederea confruntări cu ocupanta locului secund. Şi ca un fapt inedit Deffert, al doilea portar a jucat fundaş stânga... În aceste condiţii a început jocul pe un teren mic, tare şi brăzdat de o iarbă uscată galben maronie urmare a secetei instalată în această zonă. Gazdele beneficiind de un lot în care Ponta, Cati, Drăgan şi Fritea a creat diferenţa primelor 15 minute în care au şi marcat. Apoi mânji zăbraniului au revenit cu golul de senzaţie a lui Stancu din minutul 21 şi au echilibrat jocul intrând la pauză la egalitate lucru care îi deranja vădit pe suporteri din Chişineu Criş obişnuiţi ca echipele vizitatoare să cedeze mult mai repede şi din blamarea de care am avut parte la începutul reprizei a apărut un dram de respect acordată taberei noastre.   Lucru întărit şi mai tare în repriza secundă când evoluţia celor două combatante s-a ridicat cu mult peste nivelul ligii a IV-a şi surpriză cu echipa noastră la timonă în care juniori Stancu, Bolohan hărţuiau apărarea adversă prin contraatacuri tăioase punând la grea încercare pe Rus de la gaze făcându-l pe acesta la un moment dat să zbiere la coechipieri: "Măi da mai jucaţi şi voi ceva"... Iar în minutul 50 ia dus pe toţi la tăcere când "torpila" lui Edu de la 25 de metri a făcut inutilă intervenţia lui Rus ducând echipa noastră în avantaj... acesta a fost poate semnalul de alarmă pentru gazde care au realizat că nu este de glumit cu băieţi noştri ducând la o mobilizare a echipei pentru răsturnarea scorului, lucru pe care îl vor reuşi după 3 minute prin Fritea şi apoi încet, încet pun stăpânire pe el, aici un aport îl au şi arbitri care încep să fie destul de confuzi în decizii creând o stare de frustrare în tabăra noastră prin nesemnalizările de afară din joc a lui Arsa şi unităţile de măsură diferite în aplicarea deciziilor a centralului Bâtea. Însă trebuie să recunoaştem că adversarul după ce ne-a egalat a controlat jocul până în finalul lui nouă rămânându-ne doar satisfacţia evoluţiei mai mult decât onorabilă a mânjilor din Zăbrani şi că scorul este la un moment dat prea sever faţă de aspectul jocului. Însă luate una peste alta dacă aveam puţin noroc puteam să producem surpriza, dar şi gazdele, trebuie s-o spunem, au meritat victoria prin jocul etalat în repriza secundă şi în special după ce au reuşit egalarea. Cum s-a marcat: Min.15: La un corner Faur este scăpat din marcaj de Munteanu şi marchează nestingherit din 3m. 1-0! Min.21: Ungur recuperează o minge la mijlocul terenului o pasează la Stancu care din colţul suprafeţei de pedeapsă o "catapultează" printr-un şut formidabil în vinclul porţi lui Rus făcându-l pe acesta spectator. 1-1! Min.50: Lovitura liberă de la 25m. Este fructificată printr-o "torpila" marca Edu ajutată şi de devierea unui fundaş făcându-l pentru a doua oară spectator pe Rus. Min.53: Fritea profită de o ieşire a apărări noastre şi introduce mingea pe sub Dulhaz în poartă restabilind egalitatea 2-2! Aici băieţi noştri au protestat acuzând ne semnalizarea ofsaidului a tuşierului Arsa. Min.66: Gradinarul aduce în avantaj echipa gazdă profitând de bâlbâiala lui Pleşescu şi Deffert 3-2! Min.76: Covaci lobează o minge peste Edu şi înscrie majorând scorul la 4-2! CRIŞUL: Rus - Lăcătuş, Ignat, Dema (Gheregheş ‘90), Ponta (Grădinaru ‘46), Cati, Drăgan, Faur (Covaci A ‘69), Grecsner, Toseschi, Fritea. Antrenor: Drăgan Gheorghe. Rezerve: Grădinaru, Gheregheş, Pop, Costea, Covaci A. Au marcat: Faur (min.15); Fritea (min.53); Grădinaru (min.66); Covaci A.(min.76) VICTORIA: Dulhaz - Munteanu, Roşca, Edu O, Deffert (Stoiu ‘80) - Ungur, Pleşescu, Geanîm, Covaci - Bolohan, Stancu (Niga ‘81). Antrenor: Riviş Claudiu Rezerve: Stoiu Denis, Niga Ovidiu.. Au marcat: Stancu (min. 21); Edu O. (min.50) Cartonaşe galbene:  Pleşescu Cătălin ‘60. Arbitru:         Bîtea Radu Asistent 1:    Arsa Emil Asistent 2:    Ardelean Paul Observatori: Vida Marcel, Brănişcan Ioan.                                                                                                                  www.victoria-zabrani.ro LIGA IV - EDIŢIA 2011 - 2012 : Etapa - 15 La debutul său Stancu a marcat un gol de toată frumuseţea punând serioase probleme apărării echipei gazde. Duel aerian inedit: Deffert şi Dema de la gazde... Torpila lui Edu din minutul  50 ne-a adus în avantaj însă pentru puţin timp.... CARTONAŞE Bolohan Alexandru 4 Moţ Adrian 4 Talpaş Cosmin 4 Heteş Florin 3 Edu Ovidiu 3 Iancu Teodor 3 Roşca Radu 3 Dragoş Bogdan 3 Ungur Marius 2 Covaci iosif 2 Vancea Sergiu 2 Pleşescu Cătălin 2 Deffert Dan 1 Dulhaz Ionel 1 Mîţ Florin 1 Munteanu Adrian 1 Lionti Ioan 1 Schmidt Dacian 1 Mîţ Florin 2 Iancu Teodor 2 Talpaş Cosmin 1 Edu Ovidiu 1 Deffert Dan 1 Roşca Radu 1 Galbene Roşii procent: 2,8 cartonaşe / meci procent: 0,57 cartonaş / meci Bolohan Alexandru (4 galbene) suspendat pt. meciul cu Viitorul Satu Nou Moţ Adrian (4 galbene) suspendat pentru meciul cu Crişul Chişineu Criş. Talpaş Cosmin (4 galbene) suspendat pentru meciul cu Crişul Chişineu Criş. Mîţ Florin (1 roşu) suspendat pentru meciul cu Crişul Chişineu Criş. Iancu Teodor(1 roşu) suspendat  1 an din activitatea sportivă 05.11.11 11:00 05.11.11 11:00 05.11.11 14:00 05.11.11 14:00 05.11.11 14:00 05.11.11 14:00 05.11.11 14:00 05.11.11 14:00 06.11.11 14:00 CS. Ineu 1 : 0 Unirea Şeitin Şiriana Şiria 0 : 0 FC. UTA II Arad Viitorul Satu Nou 1 : 0 Banatul Sînicolau Mic Unirea Sîntana 0 : 2 Voinţa Mailat Crişul Chişineu Criş 4 : 2 Victoria Zăbrani Păulişana Păuliş 0 : 1 Şoimii Pîncota FC. Sînleani 2 : 3 Aqua Vest Arad Frontiera Curtici 2004 4 : 3 Şoimii Tauţ Semlecana Semlac 3 : 2 Progresul Pecica LIGA IV - Ediţia 2010 - 12 Şoimii Pîncota 15 12 3 0 49-4 39 Crişul Chişineu Criş 15 10 4 1 39-13 34 Voinţa Mailat 15 9 3 3 29-18 30 Semlecana Semlac 15 9 3 3 38-22 30 Progresul Pecica 15 8 5 2 30-20 29 CS. Ineu 15 8 2 5 36-23 26 Unirea Sîntana 15 7 2 6 26-32 23 Victoria Zăbrani 15 7 1 7 22-18 22 Şoimii Tauţ 15 6 3 6 34-29 21 FC.UTA II Arad 15 6 3 6 24-19 21 Aqua Vest Arad 15 6 2 7 21-22 20 Frontiera Curtici 15 6 2 7 25-27 20 Păulişana Păuliş 15 5 2 8 23-26 17 Banatul Sînicolau Mic 15 4 3 8 22-37 15 Şiriana Şiria 15 3 2 10 25-55 11 Viitorul Satu Nou 15 3 1 11 15-38 10 FC. Sînleani 15 3 0 12 22-62 9 Unirea Şeitin 15 1 3 11 14-29 6 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 M  -  Meciuri                     V  -  Victorii E  -  Egaluri Gl.-  Golaveraj P  -  Puncte                      Locul 1 este campioana judeţeană care va participa la meciurile de baraj pentru promovarea în LIGA III-a Locurile 15-18, sunt locuri retrogradabile echipele care se vor afla pe aceste locuri vor retrograda în LIGA V-a. Etapa 15