Este unicul site oficial al C.S. Victoria Zăbrani. Toate drepturile sunt rezervate. Reproducerea în scopuri comerciale, adaptarea, distribuţia sau transmiterea uneia sau mai multor părţi din acest site sau a informaţiilor cuprinse în site, în orice scop şi sub orice formă, este interzisă fără acordul scris prealabil al C.S. Victoria Zăbrani. Club afiliat la:
Băieţi, când ne trezim? Din cauza numeroaselor absenţe, Claudiu Riviş a făcut câteva schimbări privind postul de joc al  câtorva jucători. Cu Talpaş suspendat şi Bolohan absent din motive medicale, Riviş l-a introdus pe  Iancu în teren pe postul de atacant împreună cu Ungur.   Încă din minutul 4 Manga este avertizat cu un cartonaş galben după ce a faultat dur un adversar. Patru  minute mai târziu, portarul Krajcar iese eronat iar Ghergar profită şi înscrie primul gol al partidei.  Jucătorii Victoriei încearcă să iasă din apărare şi să construiască ceva până în faţa porţii adverse,  dar mai  mereu mingea se pierdea undeva la mijlocul terenului iar arădenii porneau pe contraatac. Adevărul e că s-a observat seriozitatea cu care antrenorul UTA-ei ll a pregătit partida chiar dacă era la  curent cu ultimele evoluţii nu prea bune ale zăbrănenilor.   La mijlocul terenului cei de la Victoria  au pierdut multe mingi, de multe ori  veteranul Moţ fiind în prim plan. În 15  minute coechipierii nu au reuşit să îi  trimită nici măcar o minge lui Iancu  pentru a crea măcar o fază de atac!  După câteva minute jocul începe sa  se lege sau cel puţin Iancu şi Ungur  au reuşit să construiască ceva şi  întreaga fază s-a încheiat cu un  corner pentru Victoria. Dragoş bate şi  Moţ loveşte mingea cu capul dar  apărarea adversă respinge şi UTA ll  scapă cu faţa curată. În minutul 24  Riviş face prima schimbare, îl scote  pe Dragoş şi intră juniorul Stancu.  Iancu în continuare încearcă să contruiască ceva dar Moţ, prin faptul că ţine prea mult de minge sau pasează  adeversarilor, strică tot. Pasele „filozofice”  ale zăbrănenilor l-au dus la exasperare pe Riviş, acesta strigând de  multe ori de pe margine sa joace simplu. Din nou, Iancu încearcă ceva şi îi centrează lui Ungur dar cel din urmă  nu reuşeşte să lovească mingea decisiv.   În minutul 37, din cauza unei greşeli mari din apărarea Victoriei Zăbrani, acelaşi Ghergar marchează din  nou şi majorează scorul la 2-0. La câteva minute după ce s-a reluat jocul, Miron se trezeşte singur printre  jucătorii Victoriei şi după ce face o preluare de nota zece, marchează al treilea gol al UTA-ei ll. Jocul se  reia şi în timp ce apărarea Zăbraniului nu era prezentă la datorie, Cărpinişan ridică scorul la 4-0 !  La pauză jucătorii UTA-ei ll au intrat la vestiare cu avantajul de 4 goluri. După ce a stat două minute pe bancă  pentru a se linişti, Riviş a plecat direct la vestiar pentru a-şi resuscita jucătorii.  La cinci minute după reluarea jocului,Riviş face o nouă schimbare, iese Mangă şi intră tot un junior, Niga. Două  minute mai târziu Iancu intră în careul adversarilor şi şutează puternic dar mingea zguduie bara porţii.   -În minutul 63 apărarea celor din Zăbrani este din nou depăşită şi Miron marchează din poziţie de ofsaid  dar golul este validat.  Chiar dacă scorul nu era în avantajul lor, jucătorii Victoriei încă speră să înscrie şi după ce au ajuns în careul  advers, Stancu ii centrează lui Ungur care loveşte mingea puternic dar mingea loveşte bara şi ricoşează în  pământ, întreaga fază terminându-se cu bine pentru utişti.   În minutul 72, după multă agitaţie în careul UTA-ei, Geanîm reuşeşte să înscrie şi micşorează avantajul  arădenilor cu un gol.   Un minut mai târziu Riviş face ultima schimbare, îl înlocuieşte pe Ungur cu Stoiu. Chiar dacă UTA ll nu mai avea  suflul din prima repriză, jocul lor se lega în continuare şi reuşeau să construiască multe faze chiar dacă nu pe  toate le finalizau decisiv.   În minutul 80 Cărpinişan închide tabela după ce mai marchează un gol şi ridică scorul la 6-1.  După un meci ruşinos făcut de cei de la Victoria Zăbrani, atât antrenorul cât şi conducerea trebuie să gasească  soluţii pentru această echipă lipsită de motivaţie şi inspiraţie. Nici jucătorii nu au altă sarcină pentru că în mare  parte e vina lor! Aceşti jucători care uneori au multe pretenţii abia au reuşit să iasă din propriul careu iar despre  viziunea pe care au avut-o asupra jocului, nici nu mai spunem! Sunt multe probleme în apărare, la mijlocul  terenului se construieşte prea puţin iar din cauza problemelor din aceste două linii, nici atac nu prea am avut.  Poate că jocul era altul dacă Edu era la locul lui în apărare, dacă Roşca era la mijlocul terenului şi se impunea nu  neapărat cu o evoluţie ieşită din comun, dacă Talpaş şi Bolohan formau obişnuitul cuplu din atac şi dacă Iancu  evolua ca mijlocaş şi construia fiecare fază de atac.  Că tot a venit vorba de Iancu, acest jucător care a lipsit mai multe luni din cauza supendării s-a încadrat mult mai  bine în schema jocului decât alţii care au jucat meci de meci. -Iancu şi-a făcut cel mai bine datoria în acest meci pentru că de multe ori a făcut şi treaba altora, a fost  prezent pe tot terenul, fie în apărare fie în atac. Iancu a fost şi omul cu centrările şi omul cu pasele  aparent decisive dar din păcate nu a putut să fie si cel de la finalizare. Dacă ar fii avut cu cine, Iancu ar fii  făcut un meci mare!  Cu evoluţii deplorabile ca ale lui Dragoş, Gîdea sau Niga nu vom reuşi să obţinem rezultate bune. Dar nu are rost să aruncăm vina pe unul şi pe altul când de fapt nu se mai leagă nimic în echipă.  Mulţi se întreabă ce se  întâmplă cu echipa Zăbraniului dar se găsesc puţine răspunsuri. Să fie de vină oboseala? Puţinul efort depus la fiecare meci? Lipsa de ambiţie şi de motivaţie? Nimeni nu ştie! UTA II: Bodea Roberto (Chesa Sebastian’75)- Nicoraş Ionuţ, Wild Ewald, Gornic Alexandru, Suslak Adrian, Lazea Florin, Raţ Dan, Cărpinişan Andrei, Vereş Şipoş (Gabor Cristian’46), Miron Cornelius (Borlen Remus ‘79), Ghergar Daniel ( Gligor Liubomir’53). Antrenor: Mutică Dorel Rezerve: Cheşa Sebastian Gheorghe, David Daniel, Codrea- Teriţă Andreas-Mihai. Au marcat: Ghergar(min. 8; 37.), Miron (min.42; 59.), Cărpinişan (min.45;  80.) Cartonaşe galbene: Cărpinişan Andrei ‘70   VICTORIA: Krajcar Alexandru- Geanîm Marius, Mîţ Florin, Manga Bruno (Niga Ovidiu’51), Luculescu Claudiu - Dragoş Bogdan (Stancu Preda ‘24), Lionti Ioan, Moţ Adrian, Gîdea Nicolae, Iancu Teodor, Ungur Marius(Stoiu Denis ‘77) Antrenor: Riviş Claudiu Rezerve: Deffert Dan-Nicolae Au marcat: Geanîm (min. 72.) Cartonaşe galbene:  Manga Bruno ‘4 Arbitru:         din UNGARIA Asistent 1:    din UNGARIA Asistent 2:    din UNGARIA Observatori: Tripa Claudiu, Biro Gabor.                                                                                                                  www.victoria-zabrani.ro LIGA IV - EDIŢIA 2011 - 2012 : Etapa - 24
de Patricia Paşca                                                                                              sâmbătă 07 aprilie  2012;  20:01             Comentarii:  (1)
Comentarii:  (1) robert drida 08.04.2012 20;54 rivis mai ramane????????????  cum adica nimeni nu stie????????????? cei cu echipa.........in primul rand RIVIS care din  surse sigure nu detine licenta C..........si asta se vede........trebuie sa fie un pedagog pe  acolo...............dar ma rog .....mergeti in continuare asa si veti fii prin onoare (doamna  fereste)...............bafta                                                             0  Dorel Mutică În a doua repriză jucătorii  dumneavostră nu au mai avut acelaşi  suflu ca în prima parte a jocului. A fost  o scădere de formă şi totuşi aţi mai  marcat... Nu a fost neapărat o scădere de formă pe  cât a fost de greu să motivezi jucătorii  atunci când ai 4-0 la pauză. Sigur, suntem români şi avem mentalitatea noastră tipică, avem un avantaj confortabil după care  încetinim dar şi în a doua repriză am avut  parcă patru ocazii şi am ratat dar asta nu  înseamnă că am lăsat-o moale. E un  rezultat nu bun ci foarte bun, sunt mulţumit de băieţi. Chiar dacă aţi avut un avantaj de patru  goluri aţi continuat să îi certaţi şi mai  mereu îi împingeati de la spate în atac.  Aveţi ceva să le reproşaţi jucătorilor la  acest scor? Nu, nici vorbă! Desigur sunt tineri, mai sunt unele probleme mai zbier eu la ei să-i  motivez să joace la fel ca la 0-0 dar nu, nu  le reprosez absolut nimic! Dimpotrivă, mă  declar foarte mulţumit de băieţi şi desigur de rezultat.                                         Patricia Paşca  Claudiu Riviş Chiar dacă Mutică Dorel a fost foarte  mulţumit de evoluţia jucătorilor săi şi de  rezultat, Claudiu Riviş a fost opusul  acestuia şi a dat obişnuitele răspunsuri  scurte ca după fiecare înfrângere. De ce anume au nevoie jucătorii pentru  a face un joc bun, pentru a lega câteva  pase? De o schimbare! De un şoc la echipă! Sunt multe de spus după un asemenea  rezultat? Da! Foarte multe sunt de spus! Cum ar fi?  Păi suntem toţi vionovaţi, nepreocupaţi de fotbal...În condiţiile astea nu putem avea  rezultate.                                         Patricia Paşca  07.04.12 11:00 07.04.12 17:00 07.04.12 17:00 07.04.12 17:00 07.04.12 17:00 07.04.12 17:00 07.04.12 17:00 07.05.12 17:00 07.04.12 17:00 FC.UTA II Arad 6 : 1 Victoria Zăbrani Şoimii Pîncota 4 : 0 Voinţa Mailat Progresul Pecica 3 : 0 Banatul Sînicolau Mic Şoimii Tauţ 0 : 0 Şiriana Şiria Frontiera Curtici 2 : 1 CS. Ineu FC. Sînleani 1 : 1 Viitorul Satu Nou Păulişana Păuliş 1 : 5 Crişul Chişineu Criş Semlecana Semlac 3 : 0 Unirea Sîntana Aqua Vest Arad 3 : 0 Unirea Şeitin Unirea Şeitin - este exclusă din campionat şi va pierde toate meciurile din retur  cu 3-0! M  -  Meciuri                     V  -  Victorii E  -  Egaluri Gl.-  Golaveraj P  -  Puncte                      Locul 1 este campioana judeţeană care va participa la meciurile de baraj pentru promovarea în LIGA III-a Locurile 15-18, sunt locuri retrogradabile echipele care se vor afla pe aceste locuri vor retrograda în LIGA V-a. Şoimii Pîncota 24 19 5 0 72 - 6 62 Crişul Chişineu criş 24 19 4 1 64 - 16 61 Semlecana Semlac 24 15 3 6 57 - 28 48 Progresul Pecica 24 12 7 5 54 - 36 43 Voinţa Mailat 24 11 5 8 48 - 37 38 Unirea Sîntana 24 12 2 10 50 - 49 38 FC.UTA II Arad 24 10 7 7 36 - 23 37 Aqua Vest Arad 24 11 4 9 36 - 33 37 CS.Ineu 24 11 3 10 59 - 43 36 Şoimii Tauţ 24 9 6 9 46 - 45 33 Păulişana Păuliş 24 9 5 10 41 - 42 32 Frontiera Curtici 24 8 5 11 37 - 39 29 Victoria Zăbrani 24 8 3 13 28 - 42 27 Banatul Sînicolau Mic 24 6 5 13 28 - 52 23 Viitorul Satu Nou 24 6 3 15 28 - 54 21 Şiriana Şiria 24 5 4 15 33 - 75 19 FC. Sînleani 24 5 2 17 31 - 91 17 Unirea Şeitin 24 2 3 19 19 - 56 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18