Egal pe greşelile noastre   Victoria Zăbrani-Frontiera Curtici 2004  2-2 (2-2) Adversara Victoriei Zăbrani din etapa a V-a a fost Frontiera Curtici, echipă care  în etapa precedentă a nimicit Speranţa Turnu cu scorul de 8-2.  Revenind la partida noastră, Frontiera a avut prima fază fixă în minutul 3 iar în  minutul 6 Mot primeşte un cartonaş galben după ce loveşte un adversar cu  cotul. Trei minute mai târziu, Tudura primeşte şi el un cartonaş galben pt  proteste după ce a fost lovit intenţionat peste picioare de un adversar.   Jocul devine tot mai tensionat apărând altercaţii între Moţ şi Măgulenu  dar şi  între Mîţ şi Krastl . În min. 20 Frontiera Curtici deschide scorul prin Pleşca care profită de o greşeală în lanţ a apărării în frunte cu Krastl care dă pe lângă minge lăsând jucătorului echipei oaspete să îndeplinească o simplă formalitate. După prima jumătate de oră a jocului, Victoria Zăbrani are prima ocazie mai periculoasă, Andraş şutează puternic din apropierea careului de 16 metri  dar mingea trece pe lângă poartă.   În minutul 35, în urma unui corner, Moţ reuşeşte să înscrie şi aduce egalarea.   Patru minute mai târziu Cirebea aduce Victoria Zăbrani în avantaj după ce driblează apărarea adversă şi marchează golul de 2-1. Victoria Zăbrani revine în joc cu curaj şi dorinţă de a se desprinde însă nu avea să fie aşa pentru că:  în minutul 44 Curticiul egalează printr-un şut de senzaţie a lui Pleşca lăsându-l pe Krast spectator şi un alt jucător al Zăbraniului, Mîţ,  primeşte un cartonaş galben.  După pauză zăbrănenii revin în forţă prin Moţ în minutele 48 şi 63 dar tabela rămâne neschimbată. Cameniiţă face primele schimbări, îi scoate pe Pană şi Biro şi îi introduce în teren pe Marica şi Matica. Cum arbitrul a fost destul de „darnic” cu zăbrănenii, acesta îi acordă un cartonaş galben lui Hodan din cauza unui fault şi în minutul 72 îl elimină pe Cirebea după un fault mai dur. Meciul continuă cu faze la ambele porţi ambele echipe forţând desprinderea însă până la finalul jocului nu avea să se întâmple nimic cu toate că echipa noastră a jucat în inferioritate aproape 20 de minute, meciul terminându-se la egalitate, 2-2. În această partidă zăbrănenii au încasat patru cartonaşe galbene şi unul roşu, Moţ fiind suspendat următorul meci. Ceea ce trebuie remarcat în acest joc este travaliul permanent al lui Pană, mingile recuperate de Cervenschi şi lupta dusă de unul singur a lui Miţiţi de la mijlocul terenului. Krastl Philipp - Mîţ Florin, Moţ Adrian, Tudura Andrei, Cervenschi Norbert (Terme Raul ‘80)-Miţiţi Dănuţ, CirebeaClaudiu, Biro Mihai (Matica Paul ‘67),Andraş Alin, Pană Natanael- Hodan Gheorghe, Miţiţi Dănuţ. Antrenor: Gheorghe Cameniţă Rezerve: Crişan Andrei, Kiss Gheorghe, Popa Robert. Au marcat: Moţ Adrian (min.35); Cirebea Claudiu (min.39)    Cartonaşe galbene: Moţ Adrian ‘7; Tudura Andrei ‘12; Mîţ Florin ‘41; Hodan Gheorghe ‘58.    Caronaş roşu: Cirebea Claudiu ‘72 Mucha Lucian-Abrudan ionuţ, Pistrui Ciprian, Şoltesz Damian, Androne Grigore, Don Alexandru (Gheorghieş Adrian ‘75), Hanc Ioan, Pleşca Andrei, Munteanu Daniel (Baul Cosmin’86), Măgulen Silviu (Avrămuţiu Remus ‘55), Măguleanu Petru (Vaştag Valentin ‘62) Antrenor: Anca Radu Rezerve: Leva Alin, Săcui Răzvan. Au marcat: Pleşca Andrei (min.20); Hanc Ioan (min.44).    Cartonaşe Galbene: Măgulean Petru ‘7; Pleşca Andrei ‘61.    Caronaş roşu:  Arbitru:         Cădar Răzvan Olimpiu Asistent 1:    Hărduţ Gabriel Dumitru Asistent 2:    Haghi Remus Ionuţ Observatori:Tiulea Cornel, Babău Romulus.