Ardelean 1, Victoria Zăbrani 0 Victoria Zăbrani - Gloria CTP Arad  0 : 1 (0 : 1) Adversara Victoriei Zăbrani din această etapă a fost Gloria Arad, echipă  care încă nu a cunoscut înfrângerea în actuala ediţie de campionat. De  asemenea nu trebuie să uităm parcursul bun al băieţilor lui Cameniţă din  ultimele două etape, care au învins Semlacana Semlac şi Progresul Pecica,  cea din urmă victorie fiind şi cea mai categorică.   Având în vedere experienţa jucătorilor Gloriei dar şi valoarea întregii echipe,  unii încă mai sperau ca zăbrănenii să facă o surpriză şi să obţină cel puţin un  punct din cele trei puse în joc, având la bază partida amicală din vară în care  arădenii au reuşit să se impună cu greu abia în ultimele trei minute.  Prima fază de poartă a meciului le-a aparţinut arădenilor din lovitură liberă, dar  Filip prinde mingea fără probleme (min.  6). Câteva minute mai târziu, acelaşi Filip are o intervenţie de zile mari, demonstrând încă o dată că evoluţia lui  creşte de la meci la meci. În minutul 31 are loc cea mai controversată fază a meciului. Jucătorul Gloriei care a ieşit pe contraatac,ajuns faţă în faţă cu portarul Filip,  primeşte o minge mai incomodă iar Filip sare la minge. Chiar dacă Filip prinde mingea,  are loc un contact între cei doi iar centralul le  inventează arădenilor o lovitură de la unsprezece metri din care căpitanul Gloriei deschide scorul.  Până la această fază jocul a fost unul echilibrat, calm şi fără prea multe faze de poartă. Odată cu acest incident spiritele s-au încins atât în tribune cât şi  pe teren, nervii şi tensiunea spunându-şi cuvântul prin faulturi dure.  Imediat după pauză Cameniţă a fost nevoit să facă şi prima schimbare. Cervenschi l-a înlocuit pe Romeo în urma unei accidentări. Chiar dacă erau  primele minute ale celei de-a doua  reprize, meciul a fost la fel de  încrâncenat dar cu un plus de  prospeţime din partea Victoriei Zăbrani,  care în al doilea minut din repriza  secundă era deja la poarta Gloriei.   Tot în acest interval de timp a avut  loc un schimb de replici între  observatorul acestei partide şi  banca tehnică a Victoriei Zăbrani,  replici deloc amicale! Zăbrănenii construiesc faze de atac dar  Cirebea, Cervenschi şi Miţiţi ratează pe  rând, finalizarea devenind iar o  problemă pentru băieţii lui Cameniţă.  Antrenorul Victoriei Zăbrani mai face  două schimbări, Matica şi Cirebea sunt  înlocuiţi cu Bolohan şi Popa. În minutul 84 Miţiţi iroseşte cea mai mare ocazie de a marca. Şutează direct pe poartă din marginea careului de 16 metri iar mingea trece  pe lângă poartă în timp ce Bolohan era liber în faţa porţii, putea pur şi simplu să împingă mingea în poartă dacă Miţiţi îi pasa. Victoria  Zăbrani domină meciul, sufocă adversarul, Popa îşi încearcă şi el norocul cu un şut de pe flancul stâng dar Bujor reţine mingea fără  probleme. Cu toate încercările disperate de a marca, meciul se încheie fără gol pentru Victoria Zăbrani, Gloria reuşind să obţină o nouă  victorie.  Krastl Philipp - Mîţ Florin, Domche Romeo (Cervenschi Norbert’46), Tudura Andrei, Andraş Alin - Pană Natanael, Schimidt Dacian, Moţ Adrian, Cirebea Claudiu (Popa Robert’80) - Matica Paul (Bolohan Alexandru’77), Miţiţi Dănuţ. Antrenor: Gheorghe Cameniţă Rezerve: Crişan Andrei, Selegean Ciprian, Popa Robert, Marica Marius, Cervenschi Norbert, Kiss Gheorghe, Bolohan Alexandru.    Cartonaşe galbene: Schmidt Dacian ‘65; Miţiţi Dănuţ ‘72; Andraş Alin ‘80. Bujor Cătălin - Păvălan Flavius, Blănaru Răzvan, Dubeştean Radu (Negrea Cristian ‘77), Hulbăr Giorgian, Topai Andrei (Palcu Petru’38), Manea Alexandru, Petra Adrian (Anghel Darius’52), Gîlcă Cosmin, Vasinc Andrei (Vereş Şipoş’66), Eşanu Roman. Antrenor: Pinţa Leontin Rezerve: Vaida Răzvan, Palcu Petru, Popa Adrian, Vereş Şipoş, Anghel Darius, Negrea Cristian. Au marcat: Dubeştean Radu(min.31din penalty)    Cartonaşe Galbene: Eşanu Roman’14; Hulbăr Giorgian ‘20; Vasnic Andrei’43; Anghel Darius’61, ‘78.    Caronaş roşu: Anghel Darius’78. Arbitru:         Ardelean Mircea Florin Asistent 1:    Vesa Florin Pavel Asistent 2:    Buda Leontin Observatori: Lucaci Adrian, Buică Dumitru
de Patricia Pașca | 14. 10. 2012 18:17  |  Comentarii (1) VICTORIA ZĂBRANI GLORIA CTP ARAD ARBITRII / OBSERVATORI: COMENTARII:
LIGA  Este unicul site oficial al C.S. Victoria Zăbrani. Toate drepturile sunt rezervate. Reproducerea în scopuri comerciale, adaptarea, distribuția sau transmiterea uneia sau mai multor părți din acest site sau a informațiilor cuprinse în site, în orice scop și sub orice formă, este interzisă fără acordul scris prealabil al C.S. Victoria Zăbrani.  © C.S. Victoria Zabrani 2012 - 2013   UNIVER                        © C.S. Victoria Zabrani 2010
START CONTACT FACEBOOK
Club afiliat la:
Home Club Sezoane Știri Istorie Sc. Sportive Stadioane Meciuri Forum Etapa nr.11
Sâmbătă 13 Octombrie 2012, ora 15:00 - Zăbrani;   Stadionul “Josef Scheirich”
Sâmbătă 13.09.2012 ora 15:00 Stadionul “Josef Scheirich” 0  1 CRONICA MECIULUI DECLARAȚII REZULTATE ȘI CLASAMENT Victoria Zăbrani Gloria CTP Arad Comentarii:  (1)
rad 15.10.2012 21:29 pe voi toata lumea va fura.tre sa recunoasteti odata pt totdeauna k daca nu dati banii la baieti  nu veti face nimic niciodata.                                                             0