Victorie norocoasă a Şoimilor Victoria Zăbrani - Şoimii Tauţ  2 : 3 (1 : 1) Ziua partidei mult aşteptate dintre Victoria Zăbrani şi Şoimii Tauţ a sosit. Dacă la sosirea oaspeţilor totul era învăluit de o uşoară bucurie, în momentul în care echipele au intrat în teren atmosfera s-a schimbat radical transformându-se într-o luptă crâncenă pe alocuri la limita regulamentului. Totuşi pe teren echipa noastră a condus ostilităţile controlând jocul autoritar însă oaspeţii trebuie să recunoaştem au ştiut să profite de naivitatea tinerilor noştri jucători, de ratările monumentale, de greşelile individuale ale apărătorilor noştri şi cum fotbalul te pedepseşte  dacă nu eşti în stare să fructifici atunci când îţi creezi asemenea ocazii  în final a trebuit să ne recunoaştem învinşi de o echipă care a înscris de 3 ori practic din două ocazii... Încă din minutul patru Victoria Zăbrani iese la atac prin Popa care, după o cursă pe flancul stâng, ajunge cu mingea la doi metri de poartă dar şutează în adversar. În minutul 13 apare şi prima mare ocazie a Şoimilor. Talpaş şutează la colţul lung dar mingea trece pe lângă poartă. Un minut mai târziu Moţ trimite un şut puternic spre poarta celor de la Tauţ dar, după ce portarul bâlbâie mingea, Miţiţi şutează dar mingea loveşte portarul şi scorul rămâne neschimbat. În minutul 16 Herţeg acordă un penalty echipei din Zăbrani, Miţiţi execută şi marchează primul gol al partidei. După minute bune de joc, Pană porneşte o cursă de la mijlocul terenului şi, după ce vede portarul ieşit din poartă, dă scăriţă dar mingea trece pe lângă poartă, irosindu-se încă o şansă de a mări avantajul faţă de Şoimi. În următoarele minute ratează pe rând Hodan şi Matica de două ori. În minutul 39 Faur  egalează în urma unei lovituri libere. În a doua repriză Hodan este protagonistul celei mai mari ocazii de gol, dar după ce trimite un şut puternic, mingea loveşte transversala (min. 60). Şapte  minute mai târziu, acelaşi Hodan aduce Victoria Zăbrani în avantaj după ce Miţiţi îi pasează perfect. În minutul 82, după o eroare în apărarea zăbrănenilor, Talpaş marchează golul egalizator. Şase  minute mai târziu Iancu înscrie golul victoriei cu largul concurs a portarului nostru care practic şi-a introdus mingea în poartă. Rezultatul final dintre Victoria Zăbrani şi Şoimii Tauţ a fost 2-3. Fotbalul pedepsindu-ne crunt ineficienţa, naivitatea şi de  ce nu prostia... Crişan Andrei - Mîţ Florin, Moţ Adrian, Tudura Andrei, Cervenschi Norbert - Pană Natanael, Cirebea Claudiu, Miţiţi Dănuţ, Popa Robert (Kiss Gheorghe ‘70), Matica Paul, Hodan Gheorghe. Antrenor: Gheorghe Cameniţă Rezerve: Krastl Philipp, Marica Marius, Selegean Ciprian, Terme Raul. Au marcat: Miţiţi Dănuţ (min.16); Hodan Gheorghe (min.67)    Cartonaşe galbene: Matica Paul ‘6; Hodan Ghe,’19; Mîţ Florin’87.    Caronaş roşu:  Ciornei Bogdan - Borlean Remus, Creţu Mircea, Edu Ovidiu (Roşca Radu’60), Gyenge Andraş, Pop Gheorghe, Gîndea Nicolae (Iancu Teodor ‘24), Berar cristian, Cati Marius, Talpaş Cosmin, Faur Marius (Dobre Cristian ‘90) Antrenor: Claudiu Riviş Rezerve: Krajcar Alexandru, Cozma Giorgian, Iancu Daniel. Au marcat: Faur Marius(min.39); Talpaş Cosmin (min.82); Iancu Teodor (min.88)    Cartonaşe Galbene: Borlean Remus’58; Cati Marius’63; Roşca Radu’87; Iancu Teodor’89; Creţu Mircea’90.    Caronaş roşu:  Arbitru:         Herţeg Dorinel Asistent 1:    Bolcaş Alin Călin Asistent 2:    Mocan Ciprian Dumitru Observatori: Brănişcan Ioan, Sfăt Gheorghe.
Club afiliat la:
Sâmbătă 15 Septembrie 2012, ora 17:00 - Zăbrani;   Stadionul “Josef Scheirich”
Victoria Zăbrani
Şoimii Tauţ
Min. 16: Miţiţi deschide scorul în urma unei lovituri de pedeapsă acordată de către centralul Herţeg
Bucurie la golul marcat de Miţiţi însă până la urmă aveam să ne bucurăm degeaba...
muntean cristi 16.09.2012 21:11 ce dumnezeu se intampla cu echipa?......sunteti sigur ca ati ales bine echipa tehnica? nu mai  inteleg nimic.....numai infrangeri.......bafta mai departe....                                                             0
vere 18.09.2012 14:05 zabrani ,Crisan Andrei - Mît Florin, Mot Adrian, Tudura Andrei, Cervenschi Norbert - Pana Natanael,  Cirebea Claudiu, Popa Robert (Kiss Gheorghe ‘70), Matica Paul, Hodan Gheorgh  =PROMOTIE MAI ALES MOT ADRIAN :))))))))))))                                                             0
claudiu rivis 19.09.2012 12:28 dreptate domnilor mari conducatori de la zabrani sa facut dreptate .ati scapat de niste jucatori de  calitate si ati dus niste copii atuncea nu va asteptati la performante .distinsul priceput antrenor  declara dupa primele meciuri din returul trecut echipa e greu sa lucrezi ca e indiscciplina ca nu  e pregatita fizic .e uite acuma asa pregatita e ca de vreo 3 4 etape mai greu cu obtinerea  punctelor .in rest meciul a trecut si punctele au mers unde trebuia pt ca fotbalul se joaca pe  goluri                                                            0