„Asta ne e valoarea!” Victoria Zăbrani - Speranţa Turnu 1 : 2 (0 : 1) După incidentele care au avut loc etapa trecută la meciul cu UTA ll, Gigi  Cameniţă a fost nevoit să înceapă partida de astăzi, contra Turnului, fără trei  jucători de bază: Moţ, Mîţ şi Miţiţi, ultimii doi susţinându-şi echipa din tribune. Începutul meciului părea să fie promiţător pentru băieţii lui Cameniţă  deoarece se apropiau din ce în ce mai mult de poarta adversarilor şi în  minutul 18, Pană trimite un şut puternic spre poarta celor de la Turnu  dar portarul reuşeşte să reţină mingea. Cei de la Turnu şi-au creat multe  acţiuni periculoase pe contraatac din cauza greşelilor făcute de jucătorii Victoriei Zăbrani. Odată cu aceste contraatacuri zăbrănenii greşesc din ce în ce mai des, nu reuşesc să lege mai mult de trei pase, pierd multe mingi la mijlocul terenului  şi nu reuşesc să construiască nici măcar o fază clară de atac.   În minutul 30 se produce inevitabilul şi cei de la Turnu marchează prin Jurcă, nemarcat în marginea careului de 16 metri. După multe greşeli individuale  şi pase fără precizie, Victoria  Zăbrani reuşeşte să  construiască o fază clară de  atac dar Popa se bâlbâie în  faţa porţii, ratând astfel  egalarea.  Oaspeţii au intrat la vestiare  în avantaj, dar imediat după  pauză Cirebea îşi încearcă  norocul şi şutează puternic  dar mingea trece pe lângă  poartă.   În minutul 60 Matica este  atenţionat de către arbitru cu un cartonaş galben după o încăierare cu portarul de la Turnu, fiind suspendat pentru următorul meci.   În minutul 66 acelaşi Matica înscrie golul egalizator cu o execuţie spectaculoasă din marginea careului de 16 metri. Cinci minute mai târziu Bolohan scapă singur cu portarul dar trimite mingea în bara laterală. În minutul 75 centralul arată punctul cu var după ce Filip faultează un adversar iar decarul celor de la Turnu înscrie fără emoţii, mărind  scorul la 2-1.   Bolohan şi Matica ratează pe rând din interiorul careului de 16 metri, ambii reuşind să-i smulgă următoarea replică lui Cameniţă: „Asta ne e valoarea!”.   În minutul 88 Tudura obţine o lovitură de la 11 metri dar Andraş nu reuşeşte să înscrie, scorul rămânând acelaşi.   Zăbrănenii pierd al doilea meci la rând, de această dată lipsa celor trei suspendaţi părând să fie un motiv al înfrângerii.  Krastl Philipp - Terme Raul, Tudura Andrei, Andraş Alin, Cervenschi Norbert - Pană Natanael, Cirebea Claudiu, Popa Robert, Matica Paul - Bolohan Alexandru, Ungur Marius(Şchiopu Alexandru’62) Antrenor: Gheorghe Cameniţă Rezerve: Crişan Andrei, Iuonel Vlăduţ. Au marcat: Matica Paul (min.66)    Cartonaşe galbene: Matica Paul ‘60    Caronaş roşu:  Vădăşan Sabin - Bistrian Marius, Peşte Bogdan, Bouhar Daniel, Goldiş Claudiu, Tambor Daniel, Brînduşe Cosmin (Beleiu Marius ‘64), Corbu Adrian, Zlătaru Neculai, Jurcă Călin (Olar Gherasim ‘88), Brie Alin. Antrenor: Radiţa Rezerve: Raşca Iosif, Maliţa Olimpiu. Au marcat: Jurcă Călin (min.30);Corbu Adrian (min.76)    Cartonaşe Galbene: Vădăşan Sabin’60, Goldiş Claudiu’62, Corbu Adrian’90.    Caronaş roşu:  Arbitru:         Trif Cristian Alin Asistent 1:    Mihoc Alina Asistent 2:    Arsa Emil Observatori: Herţeg Doru, Juşcă Teodor
de Patricia Pașca  |   04.12.2012 20:24  |   comentarii (0) VICTORIA ZĂBRANI SPERANȚA TURNU ARBITRII / OBSERVATORI: COMENTARII:
LIGA  Este unicul site oficial al C.S. Victoria Zăbrani. Toate drepturile sunt rezervate. Reproducerea în scopuri comerciale, adaptarea, distribuția sau transmiterea uneia sau mai multor părți din acest site sau a informațiilor cuprinse în site, în orice scop și sub orice formă, este interzisă fără acordul scris prealabil al C.S. Victoria Zăbrani.  © C.S. Victoria Zabrani 2012 - 2013   UNIVER                        © C.S. Victoria Zabrani 2010
START CONTACT FACEBOOK
Club afiliat la:
Home Club Sezoane Știri Istorie Sc. Sportive Stadioane Meciuri Forum Vineri 28.11.2012 ora 14:00 Stadionul “Gloria CTP Arad” 1  2 Victoria Zăbrani Speranța Turnu CRONICA MECIULUI REZULTATE ȘI CLASAMENT CRONICA MECIULUI