Cronica meciului Rezultate / Clasament
Club afiliat la:
 BINE   AŢI   VENIT   PE   SITE-ul   OFICIAL   AL   CLUBULUI   SPORTIV   VICTORIA   ZĂBRANI
START CONTACT FACEBOOK SITEMAP Home Club Sezoane Știri Istorie Secții Sportive Stadioane Meciuri Arhiva Site-ul vechi
Rezultat echitabil în derby-ul multaşteptat de jucătorii şi suporterii celor două echipe vecine:  Păulişana Păuliş - Victoria Zăbrani 0-0 Dorin Ocneriu    (26.04.2014  22:25) Scor alb în derbyul local, în urma unui meci cu mai multe accidentări decât ocazii de poartă. Cele două echipe şi-au împărţit reprizele, oaspeţii dominând-o pe prima şi având în min. 6 o ocazie rarisimă: Rechiţan trimite pe lângă poarta goală, de la 10 m, mingea primită de la Vasinc. După pauză păulişenii pun stăpânire pe joc, însă atacanţii lor s-au dovedit a fi neinspiraţi. În minutele de prelungire, Orza prinde un voleu superb din interiorul careului, însă Deffert respinge cu un reflex uluitor, păstrând un draw echitabil. FILMUL JOCULUI -min. 3: corner pentru Păuliş, cap Ţepeş respinge Firă de la bară -min. 4: Ţop se accidentează la faţă şi este înlocuit cu Dolineanu -min. 6: Vasinc îl depăşeşte pe Suciu şi centrează pe jos în careu la Rechiţan care, cu poarta goală în faţă, trimite alături -min. 13: E. Calancea iese accidentat ca urmare a unei ciocniri violente cu Cervenschi -min. 15: lovitură liberă executată înalt de Rus, Popa întoarce la Ţepeş care şutează pe spate peste poartă -min. 21: Farago centrează de pe dreapta, Rus şutează în blocajul lui Vereş -min. 24: minge lungă pentru Rechiţan în careu, respinge in extremis Ambruş -min. 28: corner Brie, Firă întoarce cu capul la Romeo care şutează razant cu bara transversală -min. 32: atac al Victoriei în superioritate numerică, Firă pasează la Vasinc – semiluft la 12 m de poartă -min. 36: Firă centrează în careu, Vasinc deviază spre poartă, însă Ambruş acordă corner -min. 41: Rus este angajat în careu, şut pe jos, respinge Brade -min. 43: Gherghel se resimte în urma unui duel cu Firă şi va fi schimbat la pauză -min. 44: Popa şutează pe lângă poartă -min. 48: lovitură liberă Miţiţi înalt în careu, Geanîm trimite cu capul la rădăcina barei, scoate Brade. Portarul zăbrănean  va acuză apoi dureri la şold şi va fi schimbat cu Deffert -min. 54: Geanîm îi pasează la 17 m lui Miţiţi care şutează puţin peste poartă -min. 57: Popa şutează din unghi închis, Deffert acordă corner -min. 61: şut- centrare al lui Miţiţi de la mare distanţă, mingea cade pe plasa porţii -min. 68: Orza pătrunde central, blochează Romeo -min. 75: lovitură liberă Miţiţi, cap Geanîm peste poartă -min. 81: şut Vereş de la 25 m pe lângă poartă -min. 87: Dolineanu scapă singur-se semnalizează offside discutabil -min. 91: Orza prinde un voleu superb de la 12 m, Deffert respinge cu un reflex uluitor -min. 93: Dulhaz respinge cu piciorul la 16 m din faţa lui Vereş -min. 94: Deffert iese la 17 m şi respinge cu capul din faţa lui Geanîm Păulişana Păuliş: Dulhaz Ionel - Calancea Lidian, Suciu Marius, Ambruş Dorin, Fargo Florian, Ţepeş Adelin (Itu Aurelian 59’), Miţiţi Dănuţ, Geanîm Marius, Calancea Emilian (Gherghel Bogdan 12’ - Orza Gheorghe 46’), Rus Florin, Popa Daniel. Antrenor: Roşca Mihai Rezerve: Gherghel Bogdan, Orza Gheorghe, Itu Aurelian, Calancea Denis. Cartonaşe galbene: Itu Aurelian 62’, Suciu Marius 67’, Orza Gheorghe 70’, Rus Florin 84’, Popa Daniel 85’. Victoria Zăbrani: Brade Radu (Deffert Dan 56’) - Brie Alin, Domche Romeo, Bercu Marcel, Cervenschi Norbert - Rechiţan Alexandru (Sima Samuel 59’), Ştefan Andrei, Vasinc Andrei, Vereş Şipoş - Firă Claudiu (Hadăr Daniel 74’), Ţop Cătălin (Dolineanu Marius 6’). Antrenor: Leontin Pinţa Rezerve: Deffert Dan, Sima Samuel, Rancov Cristian, Poghirc Ciprian, Hadăr Daniel, Dolineanu Marius. Cartonaşe galbene: Cervenschi Norbert 67’, Dolineanu Marius 69’.                                                                                                ( www.victoria-zabrani.ro )
0 - 0 0 - 0 Mițiți îmbrățișându-se înainte de joc cu Firă, unul din foști să-i elevi pe când activa la Zăbrani. Ca la orice derby local au fost prezenți în tribună și cei doi Primari alături de echipele lor. Cronica meciului Home
 Este unicul site oficial al C.S. Victoria Zăbrani. Toate drepturile sunt rezervate. Reproducerea în scopuri comerciale, adaptarea, distribuţia sau transmiterea uneia sau mai multor părţi din acest site sau a informaţiilor cuprinse în site, în orice scop şi sub orice formă, este interzisă fără acordul scris prealabil al C.S. Victoria Zăbrani.
© C.S. Victoria Zabrani 2013 - 2014 © C.S. Victoria Zabrani 2010 UNIVER Păulișana Păuliș - Victoria Zăbrani 0-0 (0-0)
LIGA 4 - Ediţia 2013-2014: Etapa nr. 24 Sâmbătă 26.04.2014  ora 17:00 Terenul “Păulişana”