CLUBUL SPORTIV VICTORIA ZĂBRANI Contact  314 410 Zăbrani  Str. Principală nr.96 A R A D - R O M Â N I A Phone: (0040) 257 457 001             (0040) 731 041 997             (0040) 731 308 977 Email: contact.victoriazabrani@gmail.com
Arte Marţiale:
BINE  AŢI  VENIT  PE  SITE-ul  OFICIAL  AL  CLUBULUI  SPORTIV  VICTORIA  ZĂBRANI  -  CLUB  FONDAT  ÎN  ANUL  1932
Home Club Sezoane Istorie Secții Sportive Stadioane Arhiva

A fost un joc de la care aşteptam mult şi era

să nu obţinem nimic.

Aqua Vest Arad - Victoria Zăbrani 2-2 (0-1)

15. 03. 2015 | 20:30 | CSVZ Credeam că perioada lungă de inactivitate va crea băieţilor pofta de joc şi un rezultat pe măsura aşteptărilor în urma pregătiri care s-a făcut în această perioadă de iarnă. Însă primul joc din acest retur avea să ne contrazică din nou pentru că la Şofronea echipa a fost de nerecunoscut în special în repriza secundă când nu a lipsit mult să ne facem şi de râs prin evoluţia de-a dreptul alarmantă a unora dintre  băieţi. Acum poate şi lipsa celor două piese grele Hodan şi Tuculea suspendaţi pentru cumul de cartonaşe a creat degringolada din partea a doua a jocului, când repetăm gazdele puteau să se distanţeze pe tabela de marcaj însă indecizia atacanţilor şi intervenţiile salvatoare a lui Şubaş ne-au salvat de la o înfrângere iminentă. A trebuit să vină execuţia magistrală a lui Gîlcă din finalul jocului pentru a ne spăla din greşelile comise. Da pentru că pe toată durata jocului am putut constata o lipsă de concentrare, voinţă şi de idei în la special jucători de la care se aşteaptă mult Vasinc, Bercu, Vereş…au fost de nerecunoscut. Apoi mai avem o problemă sunt mulţi care tot doresc să joace şi când li se dă ocazia să o facă, cum a fost şi în jocul de ieri, se fac de râs. Sperăm că, conducerea le va da şansa să-şi caute echipe unde se vor încadra mai bine pentru a nu ne mai măcina nouă nervi.  Cât priveşte jocul am avut o primă repriză bună în care am fost superiori adversarului în special în primele 30 de minute  în care am înscris şi în care am mai ratat  ocazii în care puteam majora avantajul. Însă în partea secundă am fost total neinspiraţi şi numai norocul a făcut ca după ce am fost egalaţi  să nu fim şi umiliţi de echipa gazdă care repet este una destul de modestă ca exprimare în joc, dar cu o voinţă şi o dăruire de lăudat faţă de noi care am apărut „pierduţi în spaţiu” dar cu ifose şi fiţe de mari jucători lucru care nu ne prinde nici cum. Este un semnal de alarmă care trebuie să pună pe gânduri întreg stafful şi în special pe aceşti tineri, nu este încă nimic pierdut cu condiţia să ne punem pe muncă. Un joc nu poate fi câştigat doar cu trei jucători ( Şubaş, Gîlcă şi Varga…), un joc se câştigă de unitatea grupului care din păcate la Şofronea nu a existat. Cum s-a înscris: Min.14: Incursiunea în forţă pe stânga a juniorului Varga se închei cu o centrare impecabilă în careul gazdelor de unde Hadăr reia frumos cu capul în plasa porţii apărate de Gabor şi 0-1! Min. 61: la o fază fixă în careul nostru Miron profită de indecizia în lanţ a fundaşilor noştri şi îl execută pentru prima oară pe Şubaş din careul mic cu o lovitură plasată făcând intervenţia acestuia inutilă 1-1! Min. 65: Penalti acordat just de centralul Deac în urma unei intervenţii neregulamentare din spate a lui Varga la un atacant advers în suprafaţa de pedeapsă, lovitură este executată de Sînt imparabil şi gazdele preiau conducerea 2-1! Min. 87: Lovitură directă de la 20-22m. Este momentul  în care iese în evidenţă măiestria şutului trimis de Gîlcă în vinclul porţii apărate de Gabor restabilind egalitatea 2-2! rezultat cu care se încheie jocul  după cele 3 minute de prelungire arătate de Deac. Aqua Vest: Gabor Cristian - Sandu Roland (Bura Alexandru 64’), Ignat Iulian, Roman Alin, Gherasă Adrian (Olariu Laurenţiu 69’), Sînt Nicolae, Liga Daniel, Cotuna Sebastian, Prică Denis, Miron Alexandru, Vlad Bogdan. Rezerve: Olariu Laurenţiu, Danciu Cristian, Bodescu Andrei, Bura Alexandru, Hanc Flavius, Balaj Roland, Leuca Vasile. Antrenor: Balaj Roland. Au marcat: Miron Alexandru 61’, Sînt Nicolae 65’. Cartonaşe galbene: Roman Alin 68’, Ignat Iulian 85’, Miron Alexandru 90’. Victoria Zăbrani: Şubaş Cristian - Dolga Darius (Bistrian Marius 40’), Bercu Marcel, Avram Adrian, Vereş Şipoş (Dolineanu Marius 56’), Hadăr Daniel (Cerna Darius 81’), Toda Roberto, Gîlcă Cosmin, vasinc Andrei, Varga Rafael, Redis Iulian. Rezerve: Deffert Dan, Dolineanu Marius, Cerna Darius, Bistrian Marius. Antrenor: Leontin Pinţa. Au Marcat: Hadăr Daniel 15’, Gîlcă Cosmin 87’. Cartonaş galbene: Varga Rafael 65’ Arbitrii: Deac Ionel Alin - Junger Thomas, Căşuţ Cristian. Observatori: Tiulea Cornelius, Sfăt Gheorghe.
Aqua Vest Arad - Victoria Zăbrani 2:2 (0:1) LIGA 4 - Ediția 2014-2015: Etapa nr. 14  Sâmbătă 14.03.2015  ora 15:00 Stadionul “Arena Șofronea”
Șoimii Lipova
Feieș Cristian 43', Susan Sebastian 79'. / Ghergar Daniel 28', Pavel Flavius 89'.

şi era să nu obţinem nimic.

Aqua Vest Arad - Victoria Zăbrani 2:2 (0:1)