Este unicul site oficial al C.S. Victoria Zăbrani. Toate drepturile sunt rezervate. Reproducerea în scopuri comerciale, adaptarea, distribuția sau transmiterea uneia sau mai multor părți din acest site sau a informațiilor cuprinse în site, în orice scop și sub orice formă, este interzisă fără acordul scris prealabil al C.S. Victoria Zăbrani.  C.S. Victoria Zabrani 2010 - 2014
Copyright © 2010  victoria-zabrani.ro
Designed NT
Home Club Sezoane Istorie Secții Sportive Stadioane Meciuri Arhiva UNIVER LIGA IV

DEBUTURILE REPRIZELOR NE-AU DAT FIORI:

Atmosfera de la Sântana a fost una propice fotbalului, chiar dacă un imberb cu vocea în schimbare, care făcea pe DJ-ul la staţia de amplificare a stadionului, a jignit echipa Victoria, numind-o “Înfrângerea” Zăbrani, fapt pentru care preşedintele local Silviu Puia a cerut scuze preşedintelui Victoriei, Tibi Nicula.    Meciul a fost frumos, alert, cu faze de poartă şi cu mult suspans. Jucătorii Victoriei au prestat un joc curajos, care le-a dat speranţe pentru obţinerea unui rezultat bun. Din păcate, debutul fiecărei reprize a venit ca un duş rece: penalty în minutul 1, respectiv eliminare în minutul 50. De fiecare dată însă, elevii lui Leo Pinţa au ştiut să gestioneze cu calm situaţia, au revenit în joc şi au câştigat la final un punct pe deplin meritat. FILMUL MECIULUI: -min. 1: pătrundere frontală a lui Cosmin Popa, întâmpinat de Hodan şi Tuculea, arbitrul apreciază atacul lui Andrei neregulamentar şi acordă penalty. Vuin execută impecabil şi înscrie, cu toate că Brutyo ghicise colţul – 1-0 -min. 5: Martin trimite o minge lungă în careul nostru, Draia respinge defectuos, cât pe ce să-l surprindă pe Brutyo, ieşit din poartă -min. 10: Vasinc voleu după un corner executat de Vereş, respinge Potoreţ -min. 13: cursă rapidă a lui Calancea, centrare pe jos în careu, respinge Hodan -min. 18: Rediş îl angajează în careu pe Rechiţan, preluare prea lungă şi prinde Potoreţ -min. 21: lovitură liberă Vasinc de la 25 m lateral stânga, mingea cade în careul mic iar Potoreţ respinge în corner -min. 24: Brutyo respinge cu piciorul din faţa lui Claudiu Popa -min. 26: corner executat de Vereş, Rediş trimite cu capul peste poartă -min. 29: Cosmin Popa scapă singur în careul nostru, iese Brutyo şi plonjează la picioarele atacantului din Sâantana -min. 34: Draia insistă la o minge în careul advers, centrare pe jos, prinde Potoreţ -min. 37: Tuculea intră dur la Vuin, cartonaş galben -min. 40: Vereş şutează pe jos de la 15 m, puţin pe lângă poartă -min. 43: Tuculea pătrunde în forţă pe stânga, şut-centrare pe jos în careul mic, mingea respinsă de Potoreţ ajunge la Draia care înscrie cu un şut sub bară – 1-1 -min. 45: contraatac zăbrănean în superioritate numerică, Toda şutează de la 16 m însă mingea şterge bara laterală    La pauză, spectatorii din Sântana erau decepţionaţi de jocul echipei gazdă: “N-am jucat nimic. Noroc cu golul din penalty” se auzeau comentarii din tribună. -min. 48: Draia degajează greşit şi Brutyo salvează din faţa lui Cosmin Popa -min. 50: Tuculea primeşte al doilea galben la o intervenţie asupra lui Bodea şi părăseşte terenul de joc după proteste la adresa deciziei arbitrului -min. 52: Bud îi pasează lui Cosmin Popa care, de la doar 3 m cu poarta goală, trimite balonul în bara transversală -min. 54: acelaşi Cosmin Popa pivotează pe lângă Bercu la marginea careului de 16 m, şutează la semiînălţime, Brutyo respinge în corner -min. 59: Bercu recuperează o minge la 40 de m de poarta adversă, poate iniţia un contraatac dar tânărul jucător zăbrănean încearcă o boltă de la distanţă -min. 60: Vuin execută la vinclu o lovitură liberă de la 20 m, prinde Brutyo -min. 62: Brutyo iese la 25 de m şi degajează cu piciorul o minge adresată lui Claudiu Popa -min. 67: Calancea şutează puţin pe lângă poartă, de la 14 m -min. 75: pătrundere Claudiu Popa, şut pe jos, respinge Brutyo până la Vuin, blocat de Hodan -min. 80. Vuin pătrunde pe dreapta talonat de Matei, şut în plasa laterală -min. 83: Brutyo prinde şutul puternic al lui Bud -min. 86: Şiclovan şutează de la 16 m, respinge Brutyo în corner -min. 90: un-doi Bud-Ciocan, ultimul şutează peste poartă de la 17 m

Unirea Sîntana:

Echipa: Potoreţ Andrei-Paven Adrian, Şiclovan Călin, Brozbic Marko, Calancea David, Bodea Dinu (Stan Iulian ‘84), Martin Călin (Ciocan Claudiu’62), Vuin Iulian, Popa Cosmin, Giurgiu Robert (Bud Marius’46), Popa Claudiu. Antrenor: Donca Dinu Rezerve: Ciornei Adrian, fabian Iosif, Vandor Sorin, Bolba Dorel. Au marcat: Vuin Iulian (min.1 din penalty)         Cartonaşe galbene:  Vuin Iulian’51, Bud Marius’67, Popa Cosmin’68.

Victoria Zăbrani:

Echipa: Brutyo Andrei - Draia Darius, Tuculea Andrei, Hodan Gheorghe, Matei Cosmin, Bercu Marcel, Toda Roberto (Ştefan Andrei ‘90+3), Vereş Şipoş(Giulău Florin ‘89), Redis Iulian (Bistrian Marius’80), Vasinc Andrei, Rechiţan Alexandru (Cerna Darius ‘52). Antrenor: Pinţa Leontin Rezerve: Şubaş Cristian, Ştefan Andrei, Bistrian Marius, Giulău Florin, Cerna Darius. Au marcat: Draia Darius (min.43).         Cartonaşe galbene: Tuculea Andrei‘37; 51, Toda Roberto‘48         Cartonaşe roşii: Tuculea Andrei ‘51

Arbitri/Observatorii:

Arbitru: Bîtea Radu Bogdan  Asistent 1: Băla  Casian Andrei Asistent 2: Hărduţ Gabriel Dumitru Observatori: Ologeanu Dan Cristian, Vida Marcel.
Ediţia 2014-2015
Unirea Sîntana - Victoria Zăbrani  1:1 (1:1) LIGA 4 - Ediția 2014-2015: Etapa nr. 6 Sâmbătă 13.09.2014  ora 17:00 Stadionul “Unirea” din Sîntana
DECLARAŢII DUPĂ MECI: DINU DONCA, antrenor Unirea Sântana: “Un nou meci în care ne batem joc de ocazii, iar unii jucători au cam uitat să marcheze. La 2-0, era clar meciul nostru. La Lipova am crezut că am epuizat tot stocul de ratări, dar se pare că mai erau câteva. Sper ca după acest meci jucătorii mei să trateze cu mai multă atenţie fazele de poartă” LEONTIN PINŢA, antrenor Victoria Zăbrani: “Un meci greu, pe care l-am terminat cu un rezultat egal just şi meritat. Dacă eram mai atenţi la ocaziile din prima repriză, dacă nu jucam aproape toată repriza a doua cu un jucător în minus, poate că am fi obţinut chiar mai mult”. SILVIU PUIA,  preşedinte Unirea Sântana: “Sunt dezamăgit de rezultat şi de uşurinţa cu care jucătorii noştri ratează ocaziile de gol. Am pierdut azi două puncte din cauza jocului slab din prima repriză şi a ratărilor din repriza a doua”. VIOREL STAMATE, vicepreşedinte Victoria Zăbrani: “Felicit jucătorii pentru modul în care au luptat în acest meci. Dacă nu aveam jucător eliminat, cred că am fi putut ieşi chiar învingători”.
Vuin execută impecabil şi înscrie, cu toate că Brutyo ghicise colţul – 1-0