Este unicul site oficial al C.S. Victoria Zăbrani. Toate drepturile sunt rezervate. Reproducerea în scopuri comerciale, adaptarea, distribuția sau transmiterea uneia sau mai multor părți din acest site sau a informațiilor cuprinse în site, în orice scop și sub orice formă, este interzisă fără acordul scris prealabil al C.S. Victoria Zăbrani.  C.S. Victoria Zabrani 2010 - 2014
Copyright © 2010  victoria-zabrani.ro
Designed NT
Home Club Sezoane Istorie Secții Sportive Stadioane Meciuri Arhiva UNIVER LIGA IV

Victorie meritată „în zece”!

Debutul primei etape din noul sezon 2014-2015 avea să ne aducă un joc destul de încrâncenat cu o echipă oaspete decisă să „de-a lovitura” sub bagheta neobositului Mihai Petcuţ şi în prima parte le-a cam reuşit asta datorită şi centralului care ne-a lăsat în 10 încă din minutul 15 al primei reprize. Până în acel minut  blestemat am ratat 4 (patru) ocazii clare de a înscrie din careul mic când poate numai neşansa sau neinspiraţia lui Hodan, Vereş... a făcut ca Pricope să scape neînvins, practic în 15 min. putea fi 2-3 diferenţă ca să nu spunem mai mult. A fost destul un moment de neatenţie ca Liga să forţeze un contact cu Tuculea ca ultim apărător iar centralul să-şi facă „apariţia scenică” eliminându-l pe acesta din urmă ( aici ar fi multe de discutat cum aceşti tineri simt jocul, momentul în care trebuie să ia o decizie ) nu se poate să „rupi” un joc liniştit care a decurs aproape numai într-o singură direcţie printr-o decizie necumpătată stârnind indignarea şi dezaprobarea majorităţi, la fel de adevărat este că, contact a fost... însă din partea căruia mai puternic aici a decis arbitrul. Din acel moment în tabăra noastră s-a simţit o debusolare în rândul băieţilor iar inevitabilul s-a produs puţin mai târziu când practic Liga Daniel porneşte cu mingea printre „jaloanele” noastre aproape traversând terenul şi înscrie nestingherit pe lângă Brutyo. Degeaba am încercat noi să redresăm situaţia pentru că tot oaspeţi sunt cei care mai irosesc o ocazie bună de a majora scorul în finalul primei părţi. În partea a doua a intrat o ală echipă chiar în inferioritate numerică a dominat categoric prin forţa şi pregătirea superioară arătată pe tot parcursul părţi a doua a jocului remontând rezultatul şi impunându-se în final cu un categoric 3-1! Aici tehnicianul nostru a ieşit în evidenţă cu schimbările inspirate şi mobilizarea care a reuşit să o impună băieţilor în partea a doua a jocului. Băieţi merită felicitaţi pentru dăruirea şi forţa  de echipă arătată în repriza secundă. Filmul meciului: -min.2: Centrează Vereş se înalţă Hodan trimite mingea cu capul, din careu mic direct  în braţele lui Pricopie; -min.7: Cap Hodan din 6 m. pe lângă poartă; -min.10: Rediş trece de puţin pe lângă o minge centrată în suprafaţa de pedeapsă; -min.11: Hodan singur cu Pricopie nu reuşeşte să-l învingă pe acesta; -min.15: Cartonaş roşu Tuculea pentru oprire neregulamentară ca ultim apărător; -min.18:  „Ghiuleaua” expediată de Hodan de la 25m. din lovitură liberă,  loveşte bara transversală a porţii apărate de Pricopie; -min.22: Din 7-8 m. Prică cu capul trimite mingea periculos însă Brutyo este la post; -min.30: Liga Daniel face o cursă de 50 de m driblează tot ce apucă în cale începând cu neinspiratul Bistrian şi trimite mingea din suprafaţa de pedeapsă pe lângă Brutyo în poartă 0-1! Până la pauză oaspeţi au mai irosit vreo două ocazii de a majora scorul profitând de căderea echipei noastre. -min.46: Vereş primeşte magistral o pasă pe centru, ţâşneşte printre cei doi fundaşi centrali şi cu un lob elegant îl învinge pe Pricopie restabilind egalitatea 1-1! -min.67: Brutyo intervine excelent la o minge trimisă puternic din 6-7 m de Miron; -min.69: Gol anulat în urma unui şut puternic expediat de Vereş... -min.74: Centrează impecabil Vereş şi reia spectaculos cu capul din plonjon Hadăr printre doi fundaşi ducându-ne în avantaj 2-1! -Min.77: Hodan intră în forţă în suprafaţa de pedeapsă driblează doi fundaşi fiind oprit prin fault iar centralul dictează fără ezitare penalty...care este transformat impecabil tot de acesta 3-1! La finalul celor 4 minute de prelungire băieţi noştri în aplauzele tribunei savurează  fericiţi o victorie obţinută categoric în urma unui efort depus de întreaga echipă.

Victoria Zăbrani:

Echipa: Brutyo Adrian - Bistrian Marian (Hadăr Daniel ‘55),  Tuculea Andrei, Olar Gherasim, Matei Cosmin -  Vasinc Andrei, Bercu Marcel, Giulău Florin (Toda Roberto ‘55), Hodan Gheorghe (Şchiopu Alexandru ‘80) - Vereş Şipoş, Rediş Iulian (Iounel Vlăduţ ‘87). Antrenor: Leontin Pinţa Rezerve: Deffert Dan, Toda Roberto, Hadăr Daniel, Stanca Adrian, Şchiopu Alexandru, Poghirc Ciprian, Iounel Vlăduţ. Au marcat: Vereş Şipoş (min.46), Hadăr Daniel (min.74), Hodan Gheorghe (min.77)         Cartonaşe galbene: Deffert Dan ‘71, Brutyo Adrian ‘79, Vereş Şipoş ‘90+1.         Cartonaşe roşii: Tuculea Andrei ‘15

Aqua Vest Arad:

Echipa: Pricopie Emanuel - Gherasă Adrian, Roman Alin, Roman Călin, Bodescu Andrei (Bura Alexandru 75), Olariu laurenţiu, Liga daniel, Muntean Daniel (Leuca Vasile ‘59), Bontea George ( Sînt Nicolae ‘59), Miron Cornelius, Prică Denis (Ursoi Ioan ‘55). Antrenor: Petcuţ Mihai Rezerve: Leva Alin, Ursoi Ioan, Sînt Nicolae, Bura Alexandru, Leuca Vasile, Jurcă Călin, Gabor Cristian. Au marcat: Liga Daniel (min.30).         Cartonaşe galbene: Liga Daniel ‘32, Roman Alin ‘77         Cartonaşe roşii:

Arbitri/Observatorii:

Arbitru: Bîtea Radu Bogdan  Asistent 1: Mihoc Alina Asistent 2: Alexa Marius Andrei Observatori: Rad Vasile, Enoiu Traian
etapa si clasament
LIGA IV -. Etapa 1
Sîmbătム09.08.2014, ora 18:00
Victoria Zăƒbrani 3 : 1 Aqua Vest Arad
Vereș Șipoș '46; Hadăr Daniel '74; Hodan Gheorghe '77 / Liga Daniel '30
Frontiera Curtici 0 : 4 Progresul Pecica
Peii Dorin '31; '72; Fritea Răzvan '57; Tegbo Dum Mene Best '79.
Crișul Chișineu Criș 3 : 0 Voința Mailat
Faur Marius '18; Herlo Alexandru '63; Covaci Iosif '71.
Unirea Sîntana 2 : 1 Victoria Lunca Teuz
Vuin Iulian '90 / Berar Ciprian '11; Malancu Ciprian (autog.'20)
Păulișana Păuliș 1 : 3 Banatul Sînicolau Mic
Calancea Lidian (autog.'12); Oros Ariton '70; Hans Robert '84.

Ediţia 2014-2015
Victoria Zăbrani  - Aqua Vest Arad  3:1 (0:1) LIGA 4 - Ediția 2014-2015: Etapa nr. 1 Sâmbătă 09.08.2014  ora 18:00 Stadionul “Scheirich ARENA” 3 : 1 3 : 1
Golul care avea să aducă liniștea în tabăra noastră: Hodan înscrie din penalty 3-1! Tuculea Andrei (13) noul venit de la Vfl Waldkraiburg a jucat din păcate prea puțin fiind eliminat în min.15
Hodan  (7) omul la care apărarea adversă nu ia putut face faţă, din păcate însă nesiguranţa şi pripeala la făcut la un moment dat să fie campionul ratărilor. Aici din 7 m trimite pe lângă poarta apărată de Pricope.
Brutyo prin intervenţiile sale sigure dă încredere echipei.