Liga IV | Etapa 10 | 31.10.2015 | ora 15:00 | Stadionul din Vladimirescu Socoteala de acasă...avea să nu se adeverească la vladi… GLOGOVĂŢ 2013 - VICTORIA ZĂBRANI    1-1 (0-0)
CLUBUL SPORTIV VICTORIA ZĂBRANI Contact  314 410 Zăbrani  Str. Principală nr.96 A R A D - R O M Â N I A Phone: (0040) 257 457 001             (0040) 731 041 997             (0040) 731 308 977 Email: contact.victoriazabrani@gmail.com
După eşecul din etapa precedentă cu actualul lider al campionatului, am crezut că ne vom recupera punctele în deplasarea cu nou promovata din Vladimirescu, Glogovăţ 2013. Însă socoteala de acasă...avea să nu se adeverească la vladi, pentru că echipa gazdă a crezut şi a luptat, aşa cum au putut, pentru a obţine un rezultat bun şi în final echipa noastră cu multă generozitate le-a satisfăcut această doleanţă obţinând un egal în minutul 4 al prelungirilor printr-un autogol a lui Topai la care Brutyo a rămas spectator. Dezamăgire mare în rândurile noastre şi explozie de bucurie în tabăra gazdelor care au reuşit un punct nesperat după aspectul jocului însă ratările monumentale cu care băieţi noştri efectiv s-au jucat bătându-şi joc de răbdarea noastră a adus la acest final nefericit pentru noi. Da pentru că de la Vladimirescu trebuia să venim cu toate cele 3 puncte chiar dacă nu am avut un joc strălucit permiţând adversarului în multe momente să spere la nişte acţiuni care au venit tot pe fondul neatenţiei noastre creându-le acestora mai multă încredere şi după cum spuneam într-un rezultat bun care până la urma tot noi l-am oferit pe tavă cu gafa din acel blestemat min.4 al prelungirilor. Acum nu ne rămâne decât să strângem rândurile, să analizăm greşelile, să încercăm să le îndreptăm în aceste ultime 3 etape care au mai rămas până la finalul sezonului de toamnă. După o primă repriză în care noi ne-am angajat mai greu în joc şi în care gazdele au opus o rezistenţă mai consistentă periclitându-ne de câteva ori poarta având  1-2 ocazii mai periculoase, echipa noastră îşi revine treptat, treptat iar la finalul primei părţi trecându-şi în cont câteva ocazii clare de a deschide scorul însă intervenţiile lui  Ciornei sau inexactitatea execuţiilor apoi bara la  lovitura liberă a lui Vasinc face ca scorul să rămână 0-0.   În partea a doua am pus stăpânire pe joc şi ocaziile s-au înmulţit însă s-au înmulţit şi ratările monumentale campion fiind Răchiţan care numai din 5m reuşeşte să lovească mingea defectuos şi o trimite pe lângă poarta apărată de Ciornei însă în minutul 52: acelaşi Răchiţan se revanşează şi după mai multe blocaje reuşeşte să catapulteze mingea în poarta gazdelor cu un şut violent din interiorul careului mic 0-1! Şi ne îndreptam spre o victorie categorică însă precipitarea în faza de finalizare al aceluiaşi autor cânt şi desincronizările în pătrunderi ale lui Filip O. Vasinc face ca scorul să rămână acelaşi până în minutul 90+4: când Samoilă pierde o minge simplă în jumătatea noastră aceasta este centrată în careul nostru de unde Topai cu o execuţie defectuoasă reuşeşte să o devieze în propria poartă aducând golul egalizator pentru gazde 1-1! Cam atât ar fi de spus despre acest joc care din păcate nu l-am putut câştiga cedând în ultimele momente ale prelungirilor.
31.10.2015 | CSVZ
Glogovăţ 2013: Ciornei Adrian - Bobeiciuc Sergiu, Rotar Victor (Bîgu Claudiu ‘52), Stavila Adrian, Neag Alin, Banielevici Ciprian (Arhile Florin ‘61), Arhile Alex (Junc Adrian ‘83), Ardelean Renato, Coşa Nichita (Magdi Gelu ‘46), Mărculescu Raul, Vîrtaci Eduard, . Antrenor: Dehelean Călin. Rezerve: Vîrtaci Paul, Arhile Florin, Junc Adrian, Martocean Călin, Bîgu Claudiu, Magdi Gelu, Rusz Bogdan Cartonaşe galbene: Mărculescu Raul ‘24, Arhile Florin ‘78, Bîgu Claudiu ‘90.
Victoria Zabrani: Brutyo Adrian - Rancov Cristian, Oberşterescu Ioan (Samoilă Cristi ‘72), Botuşi Leontin, Nibu Andrei, Filip Claudiu, Vasinc Andrei, Topai Andrei, Crişan Daniel, Rechiţan Alexandru (Achim Lucian ‘84), Filip Ovidiu. Antrenor: Pinţa Leontin. Rezerve: Stănilă Ionuţ, Achim Lucian, Hojda Alexandru, Bodescu Andrei, Samoilă Cristi, Burcă Raul Au înscris: Rechiţan Alexandru (min.52), Topai Andrei (min.90+4, autogol) Cartonaşe galbene: Rancov Cristian ‘55; Crişan Daniel ‘86.
Arbitri: Trif Cristian - Thomas Junger, Dumitru Flavia.   Observatori:  Tănăsescu Roman, Scridon Daniel.
BINE  AŢI  VENIT  PE  SITE-ul  OFICIAL  AL  CLUBULUI  SPORTIV  VICTORIA  ZĂBRANI  -  CLUB  FONDAT  ÎN  ANUL  1932