Gazdele au deschis scorul în min. 39 prin Mirel Arsenie, iar tinerii noştri jucători au egalat prin Claudiu Filip patru minute mai târziu. În partea a doua, Pecica s-a desprins pe tabela de marcaj  prin reuşitele lui Gabor din minutul 71 şi Fabian, cu opt minute înaintea de fluierul final al meciului. În urma acestui rezultat echipa noastră ocupă locul 9 în clasament, având 4 puncte din 4 jocuri. Formații: Progresul Pecica: Rus Marius - Ponta Angel, Şiclovan Sebastian, Gabor Viorel, Fritea valentin, Ilinca George, Arsene Mirel, Fritea Răzvan ( Istin Migricel ‘79), Covaci Darius, Trif cosmin ( peii Codrin’56), Băd Flavius (Fabian Iosif ‘72) Antrenor: Lucian Ciba Rezerve: Grozav Mihai, Moldovan Raul, Hans Robert, Vasilica Alexandru. Au înscris: Arsene Mirel (min39); Gabor Viorel Liviu (min.71); Fabian Iosif (min.82) Cartonaşe galbene: Gabor Viorel ‘83; Istin Migricel ‘90+2 Victoria Zăbrani: Brutyo Adrian - Filip Claudiu, Rancov Cristian, Botuşi Leontin, Topai Andrei, Rechiţan Alexandru (Samoilă Cristi ‘62), Hojda Alexandru (Achim Cosmin ‘80), Nibu Andrei. Ţop Cătălin (Burcă Denis ‘75), Filip Ovidiu, Pătru beniamin ( Pruteanu Claudiu ‘71) Antrenor: Leontin Pinţa Rezerve: Bozgău Gabriel, Bodescu Andrei. A înscris: Filip Claudiu-Daniel (min.43) Caronaş galben: Hojda Alexandru ‘49. Arbitrii: Bogdan Loredan - Hărduţ Gabriel Dumitru, Ardelean Paul Giorgian.  Observator: Tiulea Corneliu, Vida Marcel. REZULTATELE ETAPEI
21. 09. 2015  CSVZ
Liga IV | Etapa 4 | ora 17:00 | Stadionul Progresul | 21.09.2015 Victorie a gazdelor deabia în finalul jocului… PROGRESUL PECICA - VICTORIA ZĂBRANI  3-1 (1-1)
BINE  AŢI  VENIT  PE  SITE-ul  OFICIAL  AL  CLUBULUI  SPORTIV  VICTORIA  ZĂBRANI  -  CLUB  FONDAT  ÎN  ANUL  1932