BINE AŢI VENIT PE SITE-ul OFICIAL AL CLUBULUI SPORTIV VICTORIA ZĂBRANI
- CLUB FONDAT ÎN ANUL 1932 -

SEZON 2017/18
ajf Placeholder image Curtici Felnac Glogovaţ Mailat Pecica Păuliş Sântana Zabrani Simand UTA II
liga IV - Sezon 2016-2017


SEZON COMPETIŢIONAL 2016 - 2017




Acest sezon debutează în formula cu 16 echipe la start, noutăţile fiind CS. Dorobanţ, ACS. Socodor ( promovate de pe primul loc din Onoare ) şi CS. Săvîrşin ( de pe locul II din Onoare ). Prin retragerea echipei Aqua Vest ( se pare din motive financiare ) locul a fost luat de CS. Ineu ( care şi ea s-a retras din Liga III-a ) exprimându-şi dorinţa de a activa în Liga IV-a.
Pentru această ediţie de campionat echipele care s-au întărit cel mai consistent sunt Şoimii Lipova şi Crişul Chişineu Criş, ambele  cu pretenţii la promovare. Echipa vecină din Lipova va juca acest retur pe terenul din Zăbrani deoarece lipovani îşi construiesc un stadion nou pe amplasamentul celui vechi. Echipa noastră a reuşit şi ea să se întărească pentru acest nou sezon cu câteva achiziţii importante.

  • În acestă ediţie de campionat vor retrograda echipele aflate pe locurile 15 - 16.
  • Va promova, din Onoare, echipele aflate pe locul 1 din cele două serii.


liga IV - Campionat editia 2016 - 2017
Nr.
Data - ora
Meciul
Rezultat
1
20.08.2015 18:00
CS. Dorobanţi - Victoria Zăbrani
2 : 2 ( 1 : 1 )
2
27.08.2016 18:00
Victoria Zăbrani - Crişul Chişineu Criş
0 : 4 ( 0 : 3 )
3
03.09.2016 17:00
Cetate Săvîrşin - Victoria Zăbrani
1 : 3 ( 0 : 3 )
4
10.09.2016 17:00
Victoria Zăbrani - ACS. Socodor
2 : 0 ( 0 : 0 )
5
17.09.2016 17:00
Progresul Pecica - Victoria Zăbrani
0 : 0 ( 0 : 0 )
6
24.09.2016 17:00
Victoria Zăbrani - Şoimii Lipova
1 : 3 ( 1 : 2 )
7
01.10.2016 15:00
Unirea Sîntana - Victoria Zăbrani
8 : 2 ( 4 : 1 )
8
08.10.2016 15:00
Victoria Zăbrani - Păulişana Păuliş
1 : 1 ( 1 : 1 )
9
15.10.2016 15:00
Glogovat 2013 - Victoria Zăbrani
1 : 4 ( 1 : 3 )
10
22.10.2016 15:00
Victoria Zăbrani - Voinţa Mailat
0 : 0 ( 0 : 0 )
11
29.10.2016 15:00
Şoimii Şimand - Victoria Zăbrani
2 : 2 ( 2 : 1 )
12
05.11.2016 14:00
Victoria Zăbrani - Frontiera Curtici 2004
0 : 3 ( 0 : 1 )
13
12.11.2016 14:00
UTA Bătrâna Doamnă - Victoria Zăbrani
2 : 2 ( 2 : 1 )
14
19.11.2016 14:00
Victoria Felnac - Victoria Zăbrani
2 : 0 ( 1 : 0 )
15
26.11.2016 14:00
Victoria Zăbrani - CS. Ineu
4 : 0 ( 1 : 0 )
Retur campionatului
16
11.03.2017 15:00
Victoria Zăbrani - CS. Dorobanţi
0 : 0 ( 0 : -0 )
17
18.03.2017 15:00
Crişul Chişineu Criş - Victoria Zăbrani
2 : 0 ( 1 : 0 )
18
25.03.2017 15:00
Victoria Zăbrani - Cetate Săvârşin
3 : 0 ( 1 : 0 )
19
01.04.2017 17:00
ACS. Socodor - Victoria Zăbrani
0 : 1 ( 0 : 0 )
20
08.04.2017 17:00
Victoria Zăbrani - Progresul Pecica
1 : 2 ( 0 : 1 )
21
15.04.2017 11:00
Şoimii Lipova - Victoria Zăbrani
2 : 0 ( 1 : 0 )
22
19.04.2017 17:00
Victoria Zăbrani - Unirea Sîntana
4 : 0 ( 4 : 0 )
23
22.04.2017 17:00
Păulişana Păuliş - Victoria Zăbrani
1 : 0 ( 0 : 0)
24
29.04.2017 17:00
Victoria Zăbrani - Glogovăţ 2013
2 : 1 ( 1 : 1 )
25
06.05.2017 18:00
Voinţa Mailat - Victoria Zăbrani
1 : 2 ( 1 : 1 )
26
10.05.2017 18:00
Victoria Zăbrani - Şoimii Şimand
3 : 4 ( 1 : 3 )
27
13.05.2017 18:00
Frontiera Curtici 2004 - Victoria Zăbrani
1 : 3 ( 0 : 1 )
28
20.05.2017 18:00
Victoria Zăbrani - UTA Bătrâna Doamnă
3 : 1 ( 1 : 1 )
29
27.05.2017 18:00
Victoria Zăbrani - Victoria Felnac
3 : 2 ( 2 : 2 )
30
03.06.2017 11:00
CS. Ineu - Victoria Zăbrani
2 : 3 ( 0 : 2 )




2016-2017

Goluri / cartonaşe - Ed. 2016-2017
Zele Eduard 17  
Olariu Laurenţiu 8  
Mitu Dumitru 6  
Crişan Daniel 5  
Iorgovan Sergiu 5  
Cati Marius Florin 3  
Goţ Alexandru Gabriel 2  
Stancu Robert Ciprian 1  
Dragomir Gianni 1  
Filip Ovidiu 1  
Francescu Silviu 1  
Apostol Claudiu 1  
Topai Andrei 7  
Cati Marius 7  
Rogojinaru Florin ( St. et. 12 ) 5  
Hodan Gheorghe (St. în et. 14) 5  
Toc Bogdan (St. et. 7) 4  
Zele Eduard ( St. în et. 24) 5  
Crişan Daniel 4  
Francescu Silviu 4  
Iorgovan Sergiu 3  
Olariu Laurenţiu 3  
Mitu Dumitru 2  
Corlăţeanu Romică 2  
Goţ Alexandru 1  
Achim Cosmin 1  
Brutyo Adrian 1  
Filip Ovidiu 1  
Dragu Ioan 1  
Strango Marius 1  
Avram Adrian (St. în cupă) 1  
Hodan Gheorghe (G+G-St.et. 6) 1  
Iorgovan Sergiu (St.et. 11; 12) 1  
Zele Eduard (G+G-St.et. 13) 1  
Mitu Dumitru (Suspendat.8 et.) 1  


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player



Placeholder image

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player

Get Adobe Flash player