SEZON COMPETIŢIONAL 2017 / 2018
Un nou sezon care începe într-o formulă cu doar 15 echipe deoarece Crișul Alb Buteni, care a terminat pe locul 1 în seria ligii 5 B nu a îndeplinit criteriile de promovare, rămânând doar Victoria Nădlac ca promovată în Liga IV ( de pe primul loc din Onoare seria A).
Pentru această ediție echipa din Chișineu Criș, care a ratat "la mustață" locul unu în favoarea lipovanilor în campionatul precedent, își depune candidatura serios pentru promovare în acest sezon. Ca atare și transfere-le au fost pe măsură, prima mutare fiind chiar a antrenorului MUZSNAY ZSOLT…
Echipa noastră nu s-a lăsat mai prejos întregindu-și lotul cu Alex Simion ( Lipova), Iosif Gherghel (Lipova), Ovidiu Edu (Lipova), Mădălin Cotoc,(Lipova), Remus Lung ( Chișineu- Criș), Ruben Gavriș și Rafael Varga ( Curtici), Flavius Băd (Felnac), Marius Spătaru (fost junior UTA), Alexandru Hojda (revenit imprumut Cermei). Abrudean Adrian creionându-şi un lot cu care se poate bate la podium, preconizând a fi una din cele șase puteri fotbalistice ale județului.
Tot în acest sezon Tiberiu Nicula, artizanul noii structuri a victoriei, renunță la conducerea clubului după 7 sezoane punându-l în locul său pe Stamate Virgilius.
- În acestă ediţie de campionat vor retrograda echipele aflate pe locurile 15 - 16.
- Va promova, din Onoare, echipele aflate pe locul 1 din cele două serii.
Et.nr. | Data | Ora | Meciul | Rez. |
---|---|---|---|
1 | 19.08.2017 18:00 | Voința Mailat - Victoria Zăbrani |
0 - 5 (0 - 3) |
2 | 26.08.2017 11:00 | Victoria Zăbrani - Șoimii Șimand |
1 : 2 (0 : 0) |
3 | 02.09.2017 11:00 | Păulișana Păuliș - Victoria Zăbrani |
1 : 2 (0 : 0) |
4 | 09.09.2017 11:00 | Victoria Zăbrani - Progresul Pecica |
0 : 0 (- : -) |
5 | 16.09.2017 17:00 | Cetate Săvîrșin - Victoria Zăbrani |
0 : 4 (0 : 3) |
20.09.2017 16:30 |
FC. Sântana - Victoria Zăbrani |
1 : 6 (1 : 3) | |
6 | 23.09.2017 11:00 | Victoria Zăbrani - Victoria Nădlac |
1 : 0 (1 : 0) |
7 | 30.09.2017 17:00 | AFC UTA Arad - Victoria Zăbrani |
3 : 0 (0 : 0) |
8 | 07.10.2017 11:00 | Victoria Zăbrani - Glogovăț 2013 |
0 : 0 (- : -) |
9 | 14.10.2017 15:00 | Victoria Felnac - Victoria Zăbrani |
1 : 6 (0 : 3) |
10 | 21.10.2017 11:00 | Victoria Zăbrani - Unirea Sîntana |
1 : 2 (0 : 1) |
11 | 28.10.2017 15:00 | ACS. Socodor - Victoria Zăbrani |
2 : 3 (1 : 1) |
12 | 04.11.2017 11:00 | Victoria Zăbrani - Crișul Chișineu Criș |
1 : 0 (1 : 0) |
13 | 11.11.2017 11:00 | CS. Ineu - Victoria Zăbrani |
3 : 1 (1 : 1) |
14 | 18.11.2017 00:00 | În această etapă Echipa Stă !!! |
- |
15 | 25.11.2017 11:00 | Victoria Zăbrani - Frontiera Curtici 2004 |
11 : 1 (5 : 0) |
16 | 10.03.2018 12:00 | Victoria Zăbrani - Voința Mailat |
1 : 1 (1 : 0) |
17 | 17.03.2018 15:00 | Șoimii Șimand - Victoria Zăbrani |
0 : 2 (0 : 0) |
18 | 31.03.2018 11:00 | Victoria Zăbrani - Păulișana Păuliș |
1 : 1 (0 : 0) |
19 | 31.03.2018 15:00 | Progresul Pecica - Victoria Zăbrani |
0 : 0 (- : -) |
20 | 07.04.2018 17:00 | Victoria Zăbrani - Cetate Săvîrșin |
6 : 0 (2 : 0) |
21 | 14.04.2018 17:00 | Victoria Nădlac - Victoria Zăbrani |
0 : 7 (0 : 3) |
18.04.2018 16:30 |
Voința Macea - Victoria Zăbrani |
1 : 4 (0 : 2) | |
22 | 21.04.2018 17:00 | Victoria Zăbrani - AFC. UTA Arad II |
7 : 1 (2 : 1) |
23 | 25.04.2018 17:00 | Glogovaț 2013 - Victoria Zăbrani |
2 : 5 (0 : 3) |
24 | 28.04.2018 17:00 | Victoria Zăbrani - Victoria Felnac |
4 : 2 (1 : 1) |
25 | 05.05.2018 18:00 | 3 : 3 (2 : 1) | |
26 | 12.05.2018 18:00 | Victoria Zăbrani-ACS. Socodor |
5 : 0 (1 : 0) |
16.05.2018 17:30 |
Semifinală întreruptă Sântana-Zăbrani |
0 : 0 (0 : 0) | |
27 | 19.05.2018 11:00 | 5 : 0 (1 : 0) | 28 | 23.05.2018 18:00 | Victoria Zăbrani - CS. Ineu |
2 : 2 (1 : 0) |
29 | 26.05.2018 18:00 | În această etapă echipa stă !!! | - |
30.05.2018 17:30 |
Unirea Sântana - Victoria Zăbrani |
1 : 5 (0 : 4) | |
30 | 02.06.2018 18:00 | Frontiera Curtici 2004 - Victoria Zăbrani |
1 : 3 (1 : 1) |
09.06.2018 18:00 |
FINALA : Crișul Chișineu Criș - Victoria Zăbrani |
1 : 2 (0 : 1) |