- CLUB FONDAT ÎN ANUL 1932 -


SEZON 2018-2019
   
ajf Placeholder image Curtici Felnac Glogovaţ Pecica Păuliş Sântana Zabrani Simand UTA II
Cupa României | Turul - 2 | 05. 09. 2018 | 17:00 | Arena din Semlac
-

Semlecana Semlac
0 : 6
( 0 : 0 )

Victoria Zăbrani
Francescu Silviu 47'
Zele Eduard 48'
Gherghel Iosif 52'
Gherghel Iosif 55'
Francescu Silviu 74'
Gherghel Iosif 78'
Cupa României - Sezon 2018-2019
Faza județeană: Turul - 2

Gazdele au rezitat doar o repriză...

Semlecana Semlac-Victoria Zăbrani 0-6 (0-0)

06.09.2018 • 11:58 | CSVZ
+ ● Mai multe poze

În turul doi a Cupei României faza județeană echipa noastră s-a deplasat la Semlac unde a înfruntat echipa locală Semlecana. Gazdele au rezistat doar o repriză în care și-au crea și câteva faze mai periculoase la poarta noastră însă intervențiile prompte a lui Șoltesz avea să le năruie și dramul de speranță într-o minune care însă nu avea cum să se producă deoarece echipa noastră a fost din toate punctele de vedere peste...

Chiar dacă în acest joc Irimia a ținut să de-a minute mai multor jucători care nu au evoluat în primele etape de campionat s-a văzut că bariera diferenței de nivel nu a putut fi trecută de gazde și în cele din urmă fiind nevoite să se mulțumească cu o primă parte în care au putut să țină piept liderului la zi a ligii 4 reușind o repriză albă și cam atât.

Pentru că în partea secundă, odată cu introducerea celor două piese ''grele'', Francescu și Zele scorul a început să curgă, astfel în decurs de 10 minute s-a înscris de patru ori: Francescu (47'), Zele (48'), Gherghel (52' 55'). La un asemenea scor gazdele au căzut total și numai reducerea din tempo și mulțumirea cu posesie a făcut ca scorul să nu devină unul de proporții. Dar și așa am mai marcat de două ori prin Francescu (74') și Gherghel (78'), încheind astfel un joc de cupă în care gazdele au evoluat cu ambiție și multă dorință care însă nu a putut face față experienței și valorii lotului condus de Irimia.

Nu în ultimul rând, dorim să scoatem în evidenţă stare impecabilă a bazei sportive și a gazonului în mod special. Felicitări tuturor factorilor care au contribuit la realizarea și întreținerea acestei frumoase arene. În final constatăm că manșa a II-a s-a lăsat și cu trei surprize, eliminarea prim divizionarelor Turnu, Nădlac și Săvârșin de către reprezentante ale ligii a V-a, Șepreuș, Zimandu Nou și respectiv Beliu. Interesant de urmărit în manșa următoare cele trei reprezentante...


Semlecana Semlac
99 Dușan Marcel
13 Măstăcan Răzvan
8 Zopota Sergiu
6 Moț Adrian
7 Fenvesi Arpad
5 Aldea Valentin Ille Sebastian
17 Mărcuș Marinel Dancă Denis
18 Topan Vlad Măcicaș Teodor
4 Aldea Cristian
9 Dancă Flavius
10 Mitu Dumitru Aldea Dorian
Banca de rezerve
12 Ille Sebastian
11 Dancă Denis
14 Aldea Dorian
16 Măcicaș Teodor
15 Toth Alexandru
Antrenor:   Moț Adrian
Victoria Zăbrani
1Soltesz Paul
2Popa Adrian
6Bier Tiberiu Filip Claudiu
15Tomuț Alexandru
7Topai Andrei
17Simion Andrei
18Gherghel Iosif
3Adam Claudiu Francescu Silviu
16Goț Alexandru Zele Eduard
8Țuța Andrei
10Pavel Flavius Cioanca Marius
Banca de rezerve
22Mureșan Denis
13Francescu Silviu
11Zele Eduard
14Dragu Ion
9Băd Flavius
5Cioanca Marius
4Filip Claudiu
Antrenor:  Irimia Cristian
Arbitrii: Burcă Daniel Adrian - Andea Alexandru, Pătroi Ciprian. Observatori AJF:  Tanasescu Romulus Cristian.

Cupa României - Ed. 2018-2019 ( faza județeană )
  Meciurile turului 2 ( Miercuri  05.09.2018 ora 17:00 )

După turul inaugural în care au fost implicate doar echipe din ultimele două eșaloane județene, faza județeană a Cupa României continuă cu meciurile din 32-imi. În cursă intră și echipele de Liga 4-a, cu excepția UTA-ei II. De când am avut parte de un duel Dinamo – Dinamo II acum doi ani în Cupă, Federația Română de Fotbal interzice participarea "sateliților" în competiția KO. Echipa ce a tras lozul câștigător e Cetate Dezna, care e prima formație calificată în optimile de finală.
Celelalte 15 dueluri aduc față în față următoarele echipe, mâine, începând cu ora 17:

Mureșul Zădăreni 2 : 9 Frontiera Curtici

Miercuri 05.09.2018 ora 17:00   Stadion Zădăreni

- -

Arbitrii: Rus Dionisie Constantin - Betea Sorina Georgiana, Pîslaru Andrei.  Observatori: Hamza Ioan.

Viitoru Șepreuș 5 : 2 Speranța Turnu

Miercuri 05.09.2018 ora 17:00   Stadion Șepreuș

- -

Arbitrii: Palcu Gheorghe Marius - Mada Mădălin Nicolae, Pantea Andrei Alexandru.  Observatori: Juşca Teodor.

Șoimii Livada 0 : 1 ACS. Socodor

Miercuri 05.09.2018 ora 17:00   Stadion Livada

- -

Arbitrii: Bolcaş Alin Călin - Cirmaci Filip Sergiu, Dragoș Darius.  Observatori: Vida Constantin Marcel.

Avîntul Tîrnova 2 : 1 Înfrățirea Iratoș

Miercuri 05.09.2018 ora 17:00   Stadion Tîrnova

- -

Arbitrii: Nicoraş Ionuţ Vasile - Ardelean Paul Giorgian, Drăgoiu Ioana Bianca.  Observatori: Manuşov Iosif.

Frontiera Pilu 1 : 4 Glogovăț 2013

Miercuri 05.09.2018 ora 17:00   Stadion Pilu

- -

Arbitrii: Vasi Alexandru Iulian - Tal Daniel, Mihuta Daniel Costel.  Observatori: Scridon Daniel.

Cetate Dezna - : - AFC. UTA Arad II

Miercuri 05.09.2018 ora 17:00   Stadion Desna

Joc neprogramat !!!

- -

Arbitrii: Palcu Gheorghe Marius - Mada Mădălin Nicolae, Pantea Andrei Alexandru.  Observatori: Juşca Teodor.

FC. Zimandu Nou 5 : 1 CS. Victoria Nădlac

Miercuri 05.09.2018 ora 17:00   Stadion Zimandu Nou

- -

Arbitrii: Coroban Cristian Ionel - Burcă Sergiu Lucian, Calnacov Denis - Claudiu.  Observatori: Tiulea Corneliu.

Olimpia Bujac 0 : 7 Progresul Pecica

Miercuri 05.09.2018 ora 17:00   Stadion Bujac

- -

Arbitrii: Saladea Sorin Florin - Pantea Sebastian - Adrian, .  Observatori: Alexa Marius Andrei.

Aqua Vest Arad 1 : 2 Podgoria Pîncota

Miercuri 05.09.2018 ora 17:00   Stadion Șofronea

- -

Arbitrii: Jurcă Tudor Florin - Hărduţ Gabriel Dumitru, Mona Sergiu Laurenţiu.  Observatori: Buda Leontin.

CS. Aluniș 0 : 4 Unirea Sîntana

Miercuri 05.09.2018 ora 17:00   Stadion Aluniș

- -

Arbitrii: Palcu Gheorghe Marius - Mada Mădălin Nicolae, Pantea Andrei Alexandru.  Observatori: Juşca Teodor.

Semlecana Semlac 0 : 6 Victoria Zăbrani

Miercuri 05.09.2018 ora 17:00   Stadion Semlac

- Francescu Silviu 47'
Zele Eduard 48'
Gherghel Iosif 52'
Gherghel Iosif 55'
Francescu Silviu 74'
Gherghel Iosif 78'

Arbitrii: Burcă Daniel Adrian - Andea Alexandru, Pătroi Ciprian.  Observatori: Tanasescu Romulus Cristian.

Podgoria Șiria 3 : 6 Păulișana Păuliș

Miercuri 05.09.2018 ora 17:00   Stadion Șiria

- -

Arbitrii: Bogdan Loredan - Pantea Patricia Alexandra, Iovescu Paul.  Observatori: Mărginean Valer.

CS. Beliu 6 : 3 Cetate Săvîrșin

Miercuri 05.09.2018 ora 17:00   Stadion Beliu

- -

Arbitrii: Berariu Lucian Mihai - Pătrăuţă Teodor - Alexandru, Dehelean Patrick Alin.  Observatori: Rusan Dumitru Eduard.

Voința Zarand 1 : 3 CS. Ineu

Miercuri 05.09.2018 ora 17:00   Stadion Zarand

- -

Arbitrii: Neagu Flavius - Neagu Alexandru, Dista Denis.  Observatori: Herţeg Doru.

Athletico Vinga 4 : 6 Șoimii Șimand

Miercuri 05.09.2018 ora 17:00   Stadion Vinga

- -

Arbitrii: Mako Andrei Sebastian - Calindruţ Emanuel - Roland, Dreghici Flavius Cristian.  Observatori: Lovas Iosif Ioan.

FC. Sîntana 2016 7 : 9 Victoria Felnac

Miercuri 05.09.2018 ora 17:00   Stadion Sîntana

- -

Arbitrii: Herţeg Dorinel - Kovacs Raul, Lovas Alexandru.  Observatori: Enoiu Traian.






Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player



Placeholder image

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player

Get Adobe Flash player



PRIMĂRIA ȘI CONSILIUL LOCAL ZĂBRANI SUSȚINE CLUBUL SPORTIV VICTORIA