ajf Placeholder image Curtici Felnac Glogovaţ Pecica Păuliş Sântana Zabrani Simand UTA II

În ultimul joc de pregătire înaintea încheierii stagiului de la Moneasa:

CS.Popeda Dudeștii Vechi-Victoria Zăbrani 2-2 (0-0)

08. 02. 2019 • 16:35 | live-text-foto-mobil | Hojda Vasile

Vineri 8. 02. 2019 ora 11:oo, arena din Dezna: Așa cum a menționat, tehnicianul Leo Pința: ''am acceptat acest joc la încheierea stagiului de pregătire din Moneasa pentru a da minute tuturor jucătorilor pe care i-am folosit mai puțin sau au suferit diferite accidentări în această perioadă. Este un prim joc iar săptămâna următoare ne vom deplasa în Timiș pentru jocul revanșă.''

Victoria Zabrani: Mureșan - Popa Adrian, Hojda, Țop, Cojocaru, Adam, Țuța, Goț, Cioanca, Tămășescu, Lazăr. Rezerve: Pașcu, Mitrea, Gherghel, Nibu, Simion.

Dudeștii Noi: Ciui - Boboiciov, Mirciov, Văcaru, Tranculov, Buduru, Ciocani, Novac, Rusu, Cărpiniș, Kokora. Rezerve: Stefan.

De menționat că echipa din Dudeștii Noi este pe locul 5 cu 30 de puncte în liga IV-a din Timiș.

Min 5 -Ocazie Dudesti respinge Hojda în prima faza, retine Muresan.

Min.6- Șut la poarta Got, peste.

Min. 7-Șut la poarta Tamasesc, retine portarul.

Min.8-Centrare tare în fata porții, corner Dudesti. Corner executat în 6 metrii respins.

Min. 9-Primul șut pe spațiul porții Dudesti, retine Muresan.

Min.11 - Lovitura libera de la 16 metrii, șut la poarta respinge Muresan

Min.13 - Lovitura libera Dudesti, lateral dreapta, centrare respinge apărarea noastra.

Min.17 - Posesie prelungita Zabrani, contraatac șut la poarta Dudesti, retine Mureșan cu siguranță!

Min.18 - Got scăpa singur cu portarul dar nu ajunge la minge, respingere portarul!

Min.19 - Corner Zabrani, executa Adam, reluare cu capul Got, pe langa.

Min.21 - Minge data cu capul acasă de Top, recuperare Dudesti, șut și apară Muresan.

Min.23 - Pasa în adâncime Popa, preluare greșită Got, șansă ratata de gol.

Min.25 - Șut la poarta Dudesti, retine Muresan.

Min.27 - Șut la poarta Cioaca, peste...

Min.30 - Cursa pe partea dreapta Pop, centrare și respinge apărarea adversă.

Min. 31 - Centrare Popa reluare Lazăr, respinge portarul în corner.

Min.32 - Contraatac periculos Dudesti, retine Muresan.

Min.34 - Lansare în adâncime pentru Got care ajunge târziu la minge.

Min.38 - Ocazie mare Zabrani, ratează de puțin șutul Tamasesc!

Min.39 - Respingere greșită Top, bolta peste Mureșan dar și peste poarta.

Min.43 - Fault la marginea careului, lateral dreapta, executa Cioaca, reia Top pe langa.

Min.44 - Ocazie Dudesti, respinge Hojda.

Min.45 - Pauză, repriza bună a tinerilor noștri scor la pauza 0-0! Schimbări Hojda-Pascu, Tuta-Nibu.

Min. 46 - Sa reluat jocul la Dezna.

Min.47 - Recuperare Got, șut la poarta, corner.

Min.51 - Henț Pascu la 18 metrii lateral stanga. Centrare în fata porții, respinge Muresan.

Min.56 - GOOOL ! Dudeștii. Minge pierduta Top, recuperare și șut pe coltul lung. Dudesti-Zabrani 1-0

Min.58 - Centrare Got respinge apărarea. Joc pe contre, la mijlocul terenului, cu greșeli de ambele parti.

Min.61 - Schimbare de portar la Dudesti.

Min.65 - Schimbare la Zabrani, iese Cioaca intră Gherghel.

Min.67 - Fault lateral stânga pentru Dudesti, centrare în fata porții, respinge Top.

Min.69 - Recuperare Cojocaru, scăpa pe contraatac șut la poarta Tamasesc, respingere în corner.

Min.71 - Ocazie mare Dudesti, șut în afara porții.

Min.72 - Recuperare Gherghel pasa în adâncime dar Goț nu înțelege intentia.

Min.75 - Centraza Gherghel, respinge portarul din fata lui Goț.

Min.76 - GOOOL! Dudeștii.Minge pierduta le Pascu, adversarul scăpa singur cu portarul și înscrie din a doua incercare Dudesti-Zabrani 2-0!

Min.78 - GOOOL! Zăbrani. Recuperare Nibu, pasează la Gherghel care da o bolta peste portar Dudesti-Zabrani 2-1!

Min.80 - Șut la poarta Adam, retine portarul.

Min.82 - GOOOL! Zăbrani. Lovitura libera executata rapid, centrează Tamasesc, reluare în plasa Got. Dudesti-Zabrani 2-2!

Min.84 - Ocazie mare Dudesti, retine Muresan.