- CLUB FONDAT ÎN ANUL 1932 -

SEZON 2018-2019

ajf Placeholder image Curtici Felnac Glogovaţ Pecica Păuliş Sântana Zabrani Simand UTA II
LIGA IV ARAD | Etapa nr. 23 | 13. 04. 2019 | 15:00 | Stadionul 'Constantin Sfîrlogea' Vladimirescu

-

Având destule absențe, Leo Pința a făcut ceva improvizații, iar una dintre ele avea să-l trădeze.

Glogovăț 2013 – Victoria Zăbrani 2-0 (0-0)

14. 04. 2019 • 01:39 | sportarad.ro

A fost etapa în care alte două prim divizionare județene au spart gheața la capitolul victorii în 2019. Vorbim despre Șoimii Șimand și CS Glogovăț, cu mențiunea că succesul trupei lui Călin Dehelean a cu atât mai prețioasă cu cât a fost obținută în fața unei formații de podium. Dar, la fel de adevărat este că Zăbraniul trăiește mult din punctele din tur.

Având destule absențe în apărare, Leo Pința a făcut ceva improvizații, iar una dintre ele avea să-l trădeze. Crișan a văzut direct cartonașul roșu în minutul 17, după o intrare tare la Diarra, iar lucrurile se complicau deja pentru "roș-albi".

Totuși, diferența în joc nu a fost foarte mare, ba chiar partida a fost destul de anostă. Takenori, cu o lovitură de cap, a avut cea mai importantă ocazie pentru Zăbrani, care părea să reziste chiar și în inferioritate numerică. Numai că a venit ultimul sfert de oră când "Vladi" a apăsat pe accelerator atât cât a trebuit. În minutul 75, Avram a pasat în centru, Ardelean a preluat pe poziție viitoare și a înscris plasat la colțul lung. Imediat după, Doboș putea închide conturile, dar a finalizat pe lângă poartă din poziție ideală. Însă, tot Ardelean a avut grijă să asigure succesul echipei sale. Negrea a scăpat de la mijlocul terenului, a pasat în filtrant, iar "decarul" amfitrionilor l-a driblat și pe Mitrea și a fixat tabela la 2-0.

Glogovăț ajunge la cota 31 de puncte și e la mijlocul clasamentului. "După atâtea înfrângeri, era cazul să vină și o victorie. Meciul în sine nu a fost prea spectaculos, dar e bine că am câștigat împotriva echipei de pe locul 3. Sigur că în cele din urmă eliminarea fundașului lor a contat, dar arbitrul a văzut sânge după intrarea asupra lui Diarra. Acest rezultat bun vine la momentul oportun, înainte de meciul de Cupă cu Pecica, pe care încercăm să-l tranșăm miercuri", spune Renato Ardelean.

Antrenor:  Leontin Pința
Arbitrii: (br. Ungaria) Barta Tibor – Balint Zoltan, Krisan Ianosi. Observatori AJF:  Buda Leontin, Bogyo Imre.

Liga IV - Ed. 2018-2019
Meciurile etapei nr.23 ( Sâmbătă  13.04.2019 )

Popa Radu 29' Vidac Gabriel 11'

Arbitrii: Natanael Pană – Paul Ardelean, Cristian Căsuț. Observatori: Marius Alexa

Șoimii Șimand 2 : 1 ACS. Socodor

Sâmbătă 13.04.2019 ora 17:00   Stadion Șimand

Șule Cristian 10' 19' Faur Marius 40'

Arbitrii: Alexandru Gornic – Lucian Berariu, Florin Vesa. Observatori: Mircea Toderici, Gheorghe Sfăt.

Frontiera Curtici 2004 3 : 2 CS. Ineu

Sâmbătă 13.04.2019 ora 17:00   Stadion Curtici

Brndușe Flavius 41'
Gligor Alin 50'
Spătaru Victor 2'
Todoran Florin 23' (autogol ! 56')

Arbitrii: Cristian Coroban – Gabriel Hărduț, Sorina Betea. Observatori: Corneliu Tiulea, Iosif Lovas.

Glogovăț 2013 2 : 0 Victoria Zăbrani

Sâmbătă 13.04.2019 ora 17:00   Stadion Constantin Sfîrlogea Vladimirescu

Ardelean Renato 75' 85' -

Arbitrii: (brigadă din Ungaria) Janos Barath – Zoltan Balint, Tibor Barta.   Observatori: Leotin Buda, Imre Bogyo

Cetate Săvârșin 1 : 0 AFC. UTA II Arad

Sâmbătă 13.04.2019 ora 17:00   Stadion Săvârșin

Oprea Victor 32' -

Arbitrii: Cătălin Iova – Flavius Dreghici, Darius Dragoș. Observatori: Mircea Bondar, Marcel Vida.

Speranța Turnu 0 : 4 Păulișana Păuliș

Sâmbătă 13.04.2019 ora 17:00   Stadion Turnu

- Popa Adrian 21' 30'
Calancea Denis 52'
Calancea Emilian 64'

Arbitrii: Loredan Bogdan – Alina Mihoc, Patrick Dehelean. Observatori: Romulus Tănăsescu, Daniel Scridon.

În această etapă Podgoria Pâncota STĂ !
Echipa Victoria Nădlac s-a retras din campionat și toate meciurile din retur le va pierde cu 3-0!