- CLUB FONDAT ÎN ANUL 1932 -

SEZON 2018-2019

ajf Placeholder image Curtici Felnac Glogovaţ Pecica Păuliş Sântana Zabrani Simand UTA II
LIGA IV ARAD | Etapa nr. 22 | 06. 04. 2019 | 11:00 | Stadionul 'Josef Scheirich' Zăbrani

Tehnicianul nostru a știut să ’’umble la moral’’ pentru această întâlnire:

Victoria Zăbrani-Cetate Săvârșin 6-0 (2-0)

07. 04. 2019 • 10:43 | CSVZ

Cu orgoliul rănit și deziluzii mari în anturajul echipei pricinuit de pierderea locului pe podium sunt premizele care domina atmosfera înaintea întâlniri cu băieții din 'Cetate-a' Săvârșinului. Acuma mulți priveam destul de circumspecți această partidă în sensul evoluțiilor mediocre a băieților lui Pința din recentele partide,  însă în sinea noastră nu credeam că Neamț & company  vor constitui un pericol iminent pentru acest joc.  Și așa avea să fie pentru că după 20 de minute în care adversarul a avut ambiție și a ''putut'', ba mai mult Neamț reușește ratarea primei părți când scăpat singur cu Mitrea acesta îi blochează șutul cu o siguranță debordantă, oaspeți aveau să cedeze nemaiputând face față jocului impus de băieți noștri. Chiar și în această perioadă am avut un gol anulat la Gherghel și o reluare spectaculoasă a acestuia de puțin peste din careul mic.

Apoi  a venit descătușarea prin șutul violent sub bara transversală a lui ( Hodan min. 29 ).  Șapte minute mai târziu Băd își începe seria hattrick-ului  cu primul gol urmând ca pe celelalte două să le realizeze în repriza secundă în min. 49 și 50. Urmează Topai ( min. 62 ) cu o execuție elegantă din afara suprafeței de pedeapsă, direct sub bara transversală. Încheierea ține să o facă Gherghel ( min. 65 ), care după o serie de șuturi consecutive, plasează o minge în lateral dreapta pentru 6-0! Scor cu care avea să se încheie întâlnire și totodată calvarul celor din Săvârșin care în partea a doua au cedat definitiv reușind numai de vreo două ori să treacă de jumătatea terenului.

Cam atât despre acest joc care a curs într-o singură direcție, tehnicianul nostru a știut să  ''umble la moral'' pentru această întâlnire: '' Practic a fost un joc fără istoric am întâlnit o echipă care s-a prezentat la noi cu scopul de a lua cât mai puține goluri și în parte a reuși.  Victoria eu zic că este pe departe meritată chiar dacă jocul unora dintre elevi mei nu ma mulțumit, totuși echipa are meritul că și-a văzut de joc chiar și în aceste condiții când vezi că, adversarul nu se ridică la nivelul impus de tine. '' a subliniat la finalul întâlniri Leontin Pința.

În tabăra adversă s-a văzut pe deplin lipsa pregătiri și a vârstei unor dintre jucători lucru subliniat și de Neamț Marius, căpitan și antrenor a echipei: ''Am reușit o primă repriză bună, chiar foarte bună, culminând cu acea ocazie în care dacă marcam poate alta era soarta jocului. Nu știu dacă câștigam sau se termina egal...chiar dacă și gazdele au avut două ocazii clare înainte de ocazia mea, se vede lipsa de pregătire, de fapt lipsa antrenamentelor, toate acestea s-au văzut în jocul de azi. După ce am primit în prima repriză 2 goluri și în a doua repriză în două minute am mai luat două s-a terminat tot, dar noi mergem mai departe asta este până la urmă rămânem cu prima repriză unde am văzut o creștere în joc față de meciurile precedente și sper ca pe viitor să ne revenim mai mult și să câștigăm. Ne așteaptă etapa viitoare un meci greu, ne vizitează UTA, cu care sperăm să scoatem un egal sau de ce nu, să câștigăm'', au fost cuvintele din finalul jocului a omului de care se leagă soarta echipei din comuna regală Săvârși.

Antrenor:  Neamț Marius
Arbitrii: Bîtea Radu Bogdan – Şuşca Andreea Daniela, Crîsta Eusebiu - Antoniu. Observatori AJF:  Buda Leontin, Sfăt Gheorghe.

Liga IV - Ed. 2018-2019
Meciurile etapei nr.22 ( Sâmbătă  06.04.2019 )
Victoria Zăbrani 6 : 0 Cetate Săvârșin

Sâmbătă 06.03.2019 ora 11:00   Stadion 'Josef Scheirich' Zăbrani

Bad Flavius 37' 49' 50'
-

Arbitrii: Radu Bîtea – Andreea Șușcă, Eusebiu Crîsta. Observatori: Leontin Buda, Gheorghe Sfăt.

CS. Ineu 3 : 2 Glogovăț 2013

Sâmbătă 06.03.2019 ora 11:00   Stadion Central Ineu

Maneran Dan 35' 48'
Spataru Victor 80'
Karmanoczky Alexandru (autogol! 86')
Pantea Emanuel 4'

Arbitrii: Călin Mateuț – Alina Mihoc, Emil Arsa. Observatori: Romulus Tănăsescu, Ioan Hamza.

ACS. Socodor 3 : 2 Podgoria Pâncota

Sâmbătă 06.03.2019 ora 17:00   Stadion Socodor

Faur Marius 33' 38'
Dema Florin 75'
Bulzan Ovidiu 47'
Dragalina Sergiu 90'

Arbitrii: Tudor Jurcă – Andrei Pîslaru, Sebastian Pantea. Observatori: Marius Alexa, Daniel Scridon.

Gheorghies Adrian 58'

Arbitrii: Ionuț Nicoraș – Denis Calnacov, Flavius Dreghici. Observatori: Corneliu Tiulea, Eugen Roșu.

Arsene Mirel 44'

Arbitrii: Florin Saladea – Gabriel Hărdăuț, Emil Cristea. Observatori: Gabor Biro, Marian Miron.

Păulișana Păuliș 3 : 1 AFC.UTA II Arad

Sâmbătă 06.03.2019 ora 17:00   Stadion Păuliș

Galca Cosmin 38'
Calancea Denis 44'
Popa Gabriel 58'
Razvan Adrian 23'

Arbitrii: Cristian Coroban – Lucian Berariu, Remus Naghi. Observatori: Adrian Apătean, Iosif Lovas.

În această etapă Frontiera Curtici 2004 STĂ !
Echipa Victoria Nădlac s-a retras din campionat și toate meciurile din retur le va pierde cu 3-0!