- CLUB FONDAT ÎN ANUL 1932 -


SEZON 2018-2019

ajf Placeholder image Curtici Felnac Glogovaţ Pecica Păuliş Sântana Zabrani Simand UTA II

liga IV - Arad


SEZON COMPETIŢIONAL 2018 - 2019



Și în această ediție de campionat se pornește doar cu 15 echipe, deoarece după mulți ani de evoluție la acest nivel patronul echipei din Mailat retrage echipa din Liga IV și o înscrie în Liga VI!!! Motiv pentru care rămâne un loc liber.

Echipele nou promovate sun Podgoria Pîncota și Speranța Turnu cu mențiune că la ultima nu i se dă voie să evolueze pe propriul teren deoarece nu corespunde pentru acest nivel și vor juca, cel puțin în turul de campionat pe baza sportivă ICRTEI din Arad.

La retrogradare este liber doar locul 15 asta în funcție dacă va promova viitoarea campioană a ligii sau va retrograda una din echipele arădene de Liga a III-a. În sezonul recent încheiat nu a retrogradat nici o echipă (Victoria Nădlac a putut să se mențină în liga IV deoarece campioana Crișul Chișineu Criș a promovat în Liga III-a națională.)

Echipa noastră pornește ca una din favoritele la podium în această ediție având un lot omogen și cu experiență alături de echipa din Pecica, Sântana și Ineu.

Din păcate, în această ediție vom rata un loc pe podium datorită fluctuațiilor în evoluția băieților a trebuit să ne mulțumim cu locul 4 ocupat la finalul campionatului

Însă cea mai mare dezamăgire este ratarea accederi în finala Cupei României pe județ, datorită înfrângerii în fața Păulișului din semifinală cu 3-2!

  • Campioana județului Arad este Progresul Pecica care termină campionatul cu 77 puncte față de ocupanta locului 2, Unirea Sântana care va acumula doar 63 de puncte.
  • Meciul de baraj pentru promovarea în liga III-a națională îl va juca cu campioana județului Hunedoara, Retezatu Hațeg pe care o învinge în manșa tur la Pecica cu 2-1!


Programul de meciuri în Sezonul 2018 / 2019
Program tur campionat

2018-2019

Goluri / cartonaşe / Sancțiuni - Ed. 2018-2019
Gherghel Iosif 16    
Băd Flavius 13    
Zele Eduard (3p) 10   
Dragu Ion 3    
Hodan Gheorghe 3   
Francescu Silviu 2    
Bier Tiberiu 2   
Cioanca Marius 2   
Pașcu Ioan 2   
Mandache Ovidiu 2   
Simion Andrei 2   
Țuța Andrei 2   
Bubuș Mario 2   
Tomuț Alexandru 1   
Goț Alexandru 1   
Adam Claudiu 1   
Topai Andrei 1   
Nibu Gican 1   
Gherghel Iosif
Băd Flavius
Hodan Gheorghe
Pașcu Ioan
Topai Andrei
Gawagoe Takenori
Bier Tiberiu
Hojda Aexandru
Simion Andrei
Adam Claudiu
Mureșan Denis
Mitrea Alexandru
Țop Cătălin
Țuța Andrei
Cojocaru Richard
Nibu Andrei
Mandache Ovidiu
Nu este cazul -  
Pașcu Ioan ( etp. 12 ) 1  
Bier Tiberiu ( etp. 12 ) 1  
Crișan Ioan ( etp... ) 1  
Bier Tiberiu ( 2 etape: et.13, et. 14 )
Pașcu Ioan ( 2 etape: et.13, et. 14 )
Crișan Ioan ( 2 etape: et.14-Lig.VI, Cupa. sferturi )


Placeholder image



PRIMĂRIA ȘI CONSILIUL LOCAL ZĂBRANI SUSȚINE CLUBUL SPORTIV VICTORIA

Primăria și Consiliul Local Zăbrani