- CLUB FONDAT ÎN ANUL 1932 -


SEZON 2018-2019

ajf Placeholder image Curtici Felnac Glogovaţ Pecica Păuliş Sântana Zabrani Simand UTA II

Returul barajelor de promovare în Liga 3-a:

Succese pe linie pentru județele de la granița Vestului, Carmen a trecut de Steaua, dar nu și de…Ulmu

sportarad.ro Iunie 22. 2019 23:23



Cu ajutorul colegilor de la liga2.ro vă putem prezenta rezultatele manșelor retur ale barajelor de promovare în Liga 3-a și deznodământul tuturor "duelurilor" la nivel național. Iată scorurile înregistrate în această seară, cu mențiune că echipele subliniate vor juca din această vară în eșalonul terț.

Regiunea 1, Nord-Est

Viitorul Albeşti (BT) – CSM BACĂU (BC) 1-1 (0-5 în tur)

OZANA TÂRGU NEAMŢ (NT) – Viitorul Liteni (SV) 1-2 (4-1 în tur)
Florin Apreutesei () / (20), (66)

Moldova Cristeşti (IS) – HUŞANA HUŞI (VS)
Moldova Cristeşti nu are CIS şi nu are drept de participare.

Regiunea 2, Nord-Vest

UNIREA MIRŞID (SJ) – Viitorul Ulmeni (MM) 2-0 (2-2 în tur)
Ciprian Pavel (48, 83)

Minerul Rodna (BN) – CSM SATU MARE (SM) 1-1 (0-5 în tur)
Luţu Avram (23) / Gabriel Cădar (53)

CSC SÂNMARTIN (foto, BH) – CS Floreşti (CJ) 2-0 (2-0 în tur)
Sergiu Pop (58), Ionuţ Ban (65)

Regiunea 3, Centru

VIITORUL ŞELIMBĂR (SB) – CS Gheorgheni (HR) 2-1 (3-2 în tur)
Gabriel Tănase (59), Andrei Stoia (72) / Vlad Ţepeş (87 – pen.)

Olimpic Zărneşti (BV) – STĂRUINŢA ZAGON (CV) 3-2 (1-2 în tur)
Adrian Dascălu (31 – pen.), Ionuţ Stanislav (59), George Saragea (90+4) / Alex Dumitrache (11), Emanuel Creţulescu (52)

Sportul Petreşti (AB) – CSM TÂRGU MUREŞ (MS) 2-3 (0-6 în tur)
… (86 – pen.) / Robert Candrea (30), Viorel Ferfelea (72), … (autogol)

Regiunea 4, Vest

FORTUNA BECICHERECU MIC (TM) – Voinţa Lupac (CS) 6-1 (2-0 în tur)
Bogdan Centea (15), Deian Pecarov (23, 77), Zoran Radu (49), Andrei Hodiş (83), Brian Filimon (88 – pen.) / Cristian Popa (53)

Retezatul Haţeg (HD) – PROGRESUL PECICA (AR) 0-1 (1-2 în tur)
Dan Puie (6)

GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI (GJ) – CS Strehaia (MH) 3-0 (1-2 în tur)
Andrei Meliţă (55), Florin Popete (61), Darius Almajanu (89)

Regiunea 5, Sud-Vest

VIITORUL DĂEŞTI (VL) – Real Bradu (AG) 3-0 (2-1 în tur)
George Neacşu (18), Ştefan Paşoi (58, 79)

TRACTORUL CETATE (DJ) – Unirea Brânceni (TR) 1-0 (0-0 în tur)
Cătălin Poenaru (90)

Gloria Corneşti (DB) – CSM SLATINA (OT) 1-2 (0-2 în tur)
Valentin Enescu (78) / Ovidiu Popescu (2), Bogdan Panait (89)

Regiunea 6, Sud

Carmen Bucureşti (B) – MOSTIŞTEA ULMU (CL) 1-2 (3-3 în tur)
Gabby Batchabi (90) / Ştefan Radu (8), Nicuşor Romanescu (13)

Viitorul Pantelimon (IF) – RECOLTA GHEROGHE DOJA (IL) 0-0 (0-2 în tur)

CS BLEJOI (PH) – AS Mihai Bravu (GR) 6-1 (3-0 în tur)
Ionuţ Chisi (10), Dănuţ Iancu (32), Cristian Vasile (66, 90), Valentin Ursu (76), Cosmin Lambru (89) / Ciprian Stoica (71)

Regiunea 7, Sud-Est

AS Fotbal Team Săgeata (BZ) – ACS UNIVERSITATEA DUNĂREA DE JOS GALAŢI (GL) 0-3 (1-2 în tur)
Adrian Grigoraş (54, 88 – pen.), Sorin Frunză (64)

Mausoleul Mărăşeşti (VN) – VIITORUL IANCA (BR) 0-3 (1-5 în tur)
Gazdele n-au avut ambulanţă şi arbitrul a pus punct meciului după 15 minute de aşteptat. Ianca va câştiga la "masa verde".

POSEIDON LIMANU – 2 MAI (CT) – Pescăruşul Sarichioi Junior (TL) 6-1 (2-1 în tur)

Erdinci Cogali (55, 75), Enis Cogali (15, 60), Sorin Zgubea (22), Alexandru Ţugui (35) / (40)



Placeholder image



PRIMĂRIA ȘI CONSILIUL LOCAL ZĂBRANI SUSȚINE CLUBUL SPORTIV VICTORIA

Primăria și Consiliul Local Zăbrani