Club fondat în anul 1932
Prima denumire: "Guttenbrunner  Sportverein"
Tradiția continuă



SEZON 2019-2020
ajf Placeholder image SântanaCurtici Zabrani Felnac Glogovaţ Păuliş Simand UTA II

Liga IV - Ed. 2019-2020
Meciurile etapei nr.12 ( Sâmbătă  02.11.2019 )
Victoria Zăbrani 2 : 0Glogovăț 2013

Sâmbătă 02.11.2019 ora 11:00   Stadion Josef Scheirich

Zele Eduard 76' Neag Alin (Autogol 21')

Arbitrii: Bogdan Loredan - Stanciu Mihai, Șușca Nicoleta.  Observatori: Tănăsescu Romulus Cristian, Scridon Daniel.

AFC UTA Arad II 2 : 5ACS. Socodor

Sâmbătă 02.11.2019 ora 11:00   Stadion ICRTI

Miclea Narcis 20' Faur Marius 7' 89'
Olariu Laurențiu 16'
Mako Andrei 24' 45'
Gherheș Ioan (Autogol 86')

Arbitrii: Saladea Sorin - Takacs Cristian, Șușca Andreea.   Observatori: Ciurescu Victor, Hamza Ioan

Șoimii Șimand 1 : 1Unirea Sântana

Sâmbătă 02.11.2019 ora 14:00  Stadion Șimand

Gheorghieș Adrian 78' Turcuș Teodor 70'

Arbitrii: Ardelean Mircea - Băla Casian, Berariu Lucian.   Observatori: Toderici Mircea, Sfăt Gheorghe.

Frontiera Curtici 2 : 2 CS. Ineu

Sâmbătă 02.11.2019 ora 14:00  Stadion Curtici

Avrămuțiu Remus 8' 59' Mâneran Dan 43' 88'

Arbitrii: Nicoraș Ionuț - Cirmaci Filip, Pîslaru Andrei.   Observatori: Tiulea Corneliu, Roșu Eugen.

Păulișana Păuliș 3 : 1 Podgoria Pâncota

Sâmbătă 02.11.2019 ora 14:00   Stadion Păuliș

Marc Narcis 15'
Calancea Denis 21'
Bumb Nicolae (Autogol 52')
Pădureanu Gabriel 66'

Arbitrii: Bîtea Radu - Arsa Emil, Naghi Remus.   Observatori: Herțeg Doru, Babău Romulus.

Victoria Felnac 4 : 1 CS. Ineu

Sâmbătă 17.08.2019 ora18:00   Stadion Socodor

Fritea Valentin 16'
Măgulean Silviu 31'
Edu Ovidiu 44'
Fritea Răzvan 75'
Berar Ciprian 57'

Arbitrii: Leah Darius - Vesa Pavel, Nagy Zoltan.   Observatori: Jivan Mihai, Vida Constantin.


Liga 4 Arad  Clasament - Etapa nr. 12
Loc Echipa M V E Î G Dif-G P
1
Frontiera Curtici 2004
12 10 1 1 40-7 +33 31
2
Victoria Zăbrani
12 10 1 1 34-5 +29 31
3 Păulișana Păuliș 12 6 3 3 25-20 +5 21
4
Unirea Sîntana
12 6 2 4 26-14 +12 20
5 CS. Ineu 12 6 1 5 25-21 +4 19
6 Șoimii Șimand 12 6 1 5 30-29 +1 19
7 Glogovăț 2013 12 5 1 6 15-22 -7 16
8 Victoria Felnac 12 4 2 6 21-23 -2 14
9 CS. Beliu 12 4 1 7 26-31 -5 13
10 ACS. Socodor 12 4 0 8 23-30 -7 12
11 Podgoria Pîncota 12 3 2 7 21-37 -16 11
12 AFC. UTA Arad II 12 0 1 11 16-63 -47 1


PRIMĂRIA ȘI CONSILIUL LOCAL ZĂBRANI SUSȚINE CLUBUL SPORTIV VICTORIA

Primăria și Consiliul Local Zăbrani