Club fondat în anul 1932
Prima denumire: "Guttenbrunner  Sportverein"
Tradiția continuă



SEZON 2019-2020
ajf Placeholder image SântanaCurtici Zabrani Felnac Glogovaţ Păuliş Simand UTA II


Liga IV - Ed. 2019-2020
Meciurile etapei nr.13 ( Sâmbătă  09.11.2019 )
Podgoria Pîncota 0 : 1Victoria Zăbrani

Sâmbătă 09.11.2019 ora 11:00   Stadion Pâncota

- Ghergar Ovidiu 71'

Arbitrii: Nicoraș Ionuț Vasile - Mihoc Alina, Mocanu Silviu.   Observatori: Apătean Adrian, Rad Vasile.]

CS. Ineu 6 : 2 Șoimii Șimand

Sâmbătă 09.11.2019 ora 11:00   Stadion Central Ineu

Florea David 7' 57' 90'
Bărdan Sergiu 15ț
Mâneran Dan 20' 68'
Șulea Cristian 15'
Gheorghieș Adrian 62'

Arbitrii: Pană Natanael - Takacs Cristian, Nagy Zoltan.  Observatori: Tănăsescu Romulus, Vida Constantin.

ACS. Socodor 0 : 1 Victoria Felnac

Sâmbătă 09.11.2019 ora 11:00   Stadion Socodor

- Măgulean Silviu 50'

Arbitrii: Coroban Cristian - Berariu Lucian, Arsa Emil.  Observatori: -

CS. Beliu 2 : 3Păulișana Păuliș

Sâmbătă 09.11.2019 ora 14:00   Stadion Beliu

Gligor Alin 5'
Mașniță Vasile 19'
Gâlcă Cosmin 3'
Popa Adrian 73' 78

Arbitrii: Ardelean Mircea Florin - Pantea Andrei, Pantea Sebastian.   Observatori: Biro Gabor Oliver, Hamza Ioan.

Glogovăț 2013 2 : 4 Frontiera Curtici 2004

Sâmbătă 09.11.2019 ora 14:00   Stadion Vladimirescu

Mărculescu Raul 74'
Negrea Cristian 74'
Mihai Alin 14' 20'
Gurban Adrian 30'
Prică Denis 36'

Arbitrii: Deac Ionel Alin - Vesa Pavel, Ardelean Paul.   Observatori: Tiulea Corneliu, Scridon Daniel.

Unirea Sântana 10 : 0 AFC. UTA Arad

Sâmbătă 09.11.2019 ora 14:00   Stadion Sântana

Stanciu Vlăduț 12' 90'
Gherghel Iosif 19' 40' 85'
Tomuț Alexandru 37'
Parlapan Gabriel 47' 74' 75'
Moldovan Bogdan 87'
-

Arbitrii: Herțeg Dorinel - Calanacov Denis, Hărduț Gabriel.   Observatori: Buda Leontin, Jușcă Teodor.


Liga 4 Arad  Clasament - Etapa nr. 13
Loc Echipa M V E Î G Dif-G P
1
Frontiera Curtici 2004
13 11 1 1 44-9 +35 34
2
Victoria Zăbrani
13 11 1 1 35-5 +30 34
3 Păulișana Păuliș 13 7 3 3 28-22 +6 24
4
Unirea Sîntana
13 7 2 4 36-14 +22 23
5 CS. Ineu 13 7 1 5 31-23 +8 22
6 Șoimii Șimand 13 6 1 6 32-35 -3 19
7 Victoria Felnac 13 5 2 6 22-23 -1 17
8 Glogovăț 2013 13 5 1 7 17-26 -9 16
9 CS. Beliu 13 4 1 8 28-34 -6 13
10 ACS. Socodor 13 4 0 9 23-31 -8 12
11 Podgoria Pîncota 13 3 2 8 21-38 -17 11
12 AFC. UTA Arad II 13 0 1 12 16-73 -57 1


PRIMĂRIA ȘI CONSILIUL LOCAL ZĂBRANI SUSȚINE CLUBUL SPORTIV VICTORIA

Primăria și Consiliul Local Zăbrani