Club fondat în anul 1932
Prima denumire: "Guttenbrunner  Sportverein"
Tradiția continuă



SEZON 2019-2020
ajf Placeholder image SântanaCurtici Zabrani Felnac Glogovaţ Păuliş Simand UTA II

Liga IV - Ed. 2019-2020
Meciurile etapei nr.14 ( Sâmbătă  16.11.2019 )
Frontiera Curtici 2004 8 : 1 Podgoria Pâncota

Sâmbătă 16.11.2019 ora 11:00  Stadion Curtici

Mihai Alin 8' 76'
Prică Denis 9' 16'
Mucha Lucian 22'
Apostol Răzvan 26' 40' 73'
Bogdan Fabian 83'

Arbitrii: Bolcaș Alin - Hărduț Gabriel, Șușca Andreea.   Observatori: Tănăsescu Romulus Cristian, Hamza Ioan.

Victoria Zăbrani 4 : 1CS. Beliu

Sâmbătă 16.11.2019 ora 11:00  Stadion Josef Scheirich

Poenaru Alexandru 41'
Zele Eduard 75' 81'
Vasilca Alexandru 87'
Berar Ciprian 88'

Arbitrii: Mateuț Călin - Cășuț Cristian, Calancov Denis.   Observatori: Buda Leontin, Sfăt Gheorghe.

ACS. Socodor 1 : 3 Unirea Sântana

Sâmbătă 16.11.2019 ora 11:00   Stadion Socodor

Pirtea George 81' Parlapan Gabriel 3' 12'
Martin Călin 65'

Arbitrii: Nicoraș Ionuț Vasile - Vesa Pavel, Nagy Zoltan.  Observatori: Toderici Mircea, Miron Marian.

AFC. UTA Arad II 2 : 3 CS. Ineu

Sâmbătă 16.11.2019 ora 12:00   Stadion ICRTI

Turc Daniel 34'
Gădărici Rareș 80'
Mâneran Dan 4'
Florea David 15'
Spătaru Victor 70'

Arbitrii: Iova Cătălin - Mihoc Alina, Stanciu Mihai.  Observatori: Tiulea Corneliu, Roșu Eugen.

Șoimii Șimand 4 : 0Glogovăț 2013

Sâmbătă 16.11.2019 ora 14:00   Stadion Șimand

Șulea Cristian 16' 77'
Caba Raul 60'
Roza Orlando 70'
-

Arbitrii: Jurcă Tudor - Berariu Lucian, Naghi Remus.   Observatori: Herțeg Doru, Jușcă Teodor.

Păulișana Păuliș 1 : 1 Victoria Felnac

Sâmbătă 16.11.2019 ora 14:00   Stadion Păuliș

Grigorean Laurențiu 50' Gabor Cristian 84'

Arbitrii: Brigadă din Ungaria   Observatori: Alexa Marius Andrei.


Liga 4 Arad  Clasament - Etapa nr. 14
Loc Echipa M V E Î G Dif-G P
1
Frontiera Curtici 2004
14 12 1 1 52-10 +42 37
2
Victoria Zăbrani
14 12 1 1 39-6 +33 37
3
Unirea Sîntana
14 8 2 4 39-15 +24 26
4 CS. Ineu 14 8 1 5 34-25 +9 25
5 Păulișana Păuliș 14 7 4 3 29-23 +6 25
6 Șoimii Șimand 14 7 1 6 36-35 +1 22
7 Victoria Felnac 14 5 3 6 23-24 -1 18
8 Glogovăț 2013 14 5 1 8 17-30 -13 16
9 CS. Beliu 14 4 1 9 29-38 -9 13
10 ACS. Socodor 14 4 0 10 24-34 -10 12
11 Podgoria Pîncota 14 3 2 9 22-46 -24 11
12 AFC. UTA Arad II 14 0 1 13 18-76 -58 1


PRIMĂRIA ȘI CONSILIUL LOCAL ZĂBRANI SUSȚINE CLUBUL SPORTIV VICTORIA

Primăria și Consiliul Local Zăbrani