Club fondat în anul 1932
Prima denumire: "Guttenbrunner  Sportverein"
Tradiția continuă



SEZON 2019-2020
ajf Placeholder image SântanaCurtici Zabrani Felnac Glogovaţ Păuliş Simand UTA II

Liga IV - Ed. 2019-2020
Meciurile etapei nr.15 ( Sâmbătă  23.11.2019 )
Podgoria Pâncota 1 : 2 Șoimii Șimand

Sâmbătă 23.11.2019 ora 11:00   Stadion Pâncota

Dragalina Sergiu 24' Morariu Cătălin 54'
Sechel Toader 93'

Arbitrii: HERŢEG DORINEL - CRISTEA EMIL IOAN, CIRMACI FILIP SERGIU  Observatori: OLOGEANU DAN, SCRIDON DANIEL

CS. Ineu 1 : 1Unirea Sântana

Sâmbătă 23.11.2019 ora 11:00   Stadion Centralul din Ineu

Mihuț Teodor 55' Gherghel Iosif 38'

Arbitrii: COROBAN CRISTIAN IONEL - BĂLA CASIAN ANDREI, ARDELEAN PAUL GIORGIAN.   Observatori: BUDA LEONTIN, RAD VASILE.

Victoria Felnac 0 : 1Victoria Zăbrani

Sâmbătă 23.11.2019 ora 14:00   Stadion Felnac

- Pașcu Ioan 94'

Arbitrii: BÎTEA RADU BOGDAN - HĂRDUŢ GABRIEL DUMITRU, NAGY ZOLTAN.   Observatori: TANASESCU ROMULUS CRISTIAN, HAMZA IOAN.

CS. Beliu 1 : 1 Frontiera Curtici 2004

Sâmbătă 23.11.2019 ora 14:00  Stadion Beliu

Berar Ciprian 53' Apostol Răzvan 3'

Arbitrii: NICORAŞ IONUŢ VASILE - ARSA EMIL, BERARIU LUCIAN MIHAI.   Observatori: TODERICI MIRCEA, ROŞU EUGEN

Glogovăț 2013 4 : 1 AFC. UTA Arad

Sâmbătă 23.11.2019 ora 14:00   Stadion Vladimirescu

Pantea Emanuel 55'
Negrea Cristian 67'
Doboș Bogdan 82'
Turc Daniel 41
Miclea Narcis (Autogool 72')

Arbitrii: SALADEA SORIN FLORIN - NAGHI REMUS IONUŢ, ŞUŞCA ANDREEA DANIELA.   Observatori: ALEXA MARIUS ANDREI, MIRON MARIAN.

Păulișana Păuliș 4 : 2 ACS. Socodor

Sâmbătă 23.11.2019 ora 14:00   Stadion Păuliș

Adam Claudiu 10' 45'
Popa Adrian 16'
Bud Marius 89'
Dema Florin 26'
Pirtea George 45'

Arbitrii: BOLCAŞ ALIN CĂLIN - PÎSLARU ANDREI, MIHOC ALINA.  Observatori: TIULEA CORNELIU, SFĂT GHEORGHE.


Liga 4 Arad  Clasament - Etapa nr. 15
Loc Echipa M V E Î G Dif-G P
1
Victoria Zăbrani
15 13 1 1 40-6 +34 40
2
Frontiera Curtici 2004
15 12 2 1 53-11 +42 38
3
Păulișana Păuliș
15 8 4 3 33-25 +8 28
4
Unirea Sîntana
15 8 3 4 40-16 +24 27
5
CS. Ineu
15 8 2 5 35-26 +9 26
6
Șoimii Șimand
15 8 1 6 38-36 +2 25
7
Glogovăț 2013
15 6 1 8 21-31 -10 19
8
Victoria Felnac
15 5 3 7 23-25 -3 18
9
CS. Beliu
15 4 2 9 30-39 -9 14
10
ACS. Socodor
15 4 0 11 26-38 -12 12
11
Podgoria Pîncota
15 3 2 10 23-48 -25 11
12
AFC. UTA Arad II
15 0 1 14 19-80 -61 1


PRIMĂRIA ȘI CONSILIUL LOCAL ZĂBRANI SUSȚINE CLUBUL SPORTIV VICTORIA

Primăria și Consiliul Local Zăbrani