Club fondat în anul 1932
Prima denumire: "Guttenbrunner  Sportverein"
Tradiția continuă



SEZON 2019-2020
ajf Placeholder image SântanaCurtici Zabrani Felnac Glogovaţ Păuliş Simand UTA II

Liga IV - Ed. 2019-2020
Meciurile etapei nr.3 ( Sâmbătă  31.08.2019 )
CS. Ineu 5 : 2 AFC. UTA Arad

Sâmbătă 31.08.2019 ora 11:00   Stadion Central Ineu

Florea David 21' 45'
Balaci Sergiu 48'
Bărdan Sergiu 56' 62'
Moldovan Cristian 35'
Deta Rareș 81

Arbitrii: Saladea Sorin - Arsa Emil, Hărduț Gabriel.  Observatori: Buda Leontin, Miron Marian.

Podgoria Pîncota 0 : 4 Frontiera Curtici 2004

Sâmbătă 31.08.2019 ora 11:00   Stadion Pâncota

- Avrămuțiu Remus 28'
Brândușe Flavius 64'
Gurban Adrian 70'
Morar Andrei 84'

Arbitrii: Bogdan Loredan - Naghi Remus, Berariu Lucian.   Observatori: Tănăsescu Romulus. Lovas Iosif.

Glogovăț 2013 2 : 0 Șoimii Șimand

Sâmbătă 31.08.2019 ora 11:00   Stadion Vldimirescu

Negrea Cristian 44'
Popa Sebastian 93'
-

Arbitrii: Deac Ionel - Cășuț Cristian, Beta Sorina.   Observatori: Alexa Marius, Hamza Ioan.

CS. Beliu 1 : 2 Victoria Zăbrani

Sâmbătă 31.08.2019 ora 18:00  Stadion Beliu

Mașniță Vasile 10' Zele Eduard 35'
Mandache Ovidiu 44'

Arbitrii: Bolcaș Alin - Pîslaru Andrei, Șușca Andreea.   Observatori: Apătean Adrian, Scridon Daniel.

Victoria Felnac 3 : 1 Păulișana Păuliș

Sâmbătă 31.08.2019 ora 18:00   Stadion Felnac

Fritea Valentin 22'
Drîglă Rober 60'
Măgulean Silviu 88'
Calancea Denis 38'

Arbitrii: Herțeg Dorinel - Mihoc Alina, Pantea Sebastian.   Observatori: Nondar Mircea, Sfăt Gheorghe.

Unirea Sântana 2 : 0 ACS. Socodor

Sâmbătă 31.08.2019 ora 18:00   Stadion Sântana

Gherghel Iosif 69'
Băd Flavius 80'
-

Arbitrii: Nicoraș Ionuț Vasile - Cirmaci Filip, Pantea Andrei.  Observatori: Tiulea Corneliu, Vida Constantin Marcel.


Loc Echipa M V E Î G Dif-G P
1 Frontiera Curtici 2004 3 3 0 0 12-0 +12 9
2 Victoria Zăbrani 3 3 0 0 8-1 +7 9
3 Șoimii Șimand 3 2 0 1 7-4 +3 6
4 Unirea Sîntana 3 2 0 1 7-4 +3 6
5 ACS. Socodor 3 2 0 1 7-5 +2 6
6 CS. Beliu 3 1 1 1 6-4 +2 4
7 CS. Ineu 3 1 0 2 7-8 -1 3
8 Victoria Felnac 3 1 0 2 4-7 -3 3
9 Glogovăț 2013 3 1 0 2 2-8 -6 3
10 Păulișana Păuliș 3 0 2 1 5-7 -2 2
11 Podgoria Pîncota 3 0 1 2 2-10 -9 1
12 AFC. UTA Arad II 3 0 0 3 5-14 -9 0


PRIMĂRIA ȘI CONSILIUL LOCAL ZĂBRANI SUSȚINE CLUBUL SPORTIV VICTORIA

Primăria și Consiliul Local Zăbrani