Club fondat în anul 1932
Prima denumire: "Guttenbrunner  Sportverein"
Tradiția continuă



SEZON 2019-2020
ajf Placeholder image SântanaCurtici Zabrani Felnac Glogovaţ Păuliş Simand UTA II

Liga IV - Ed. 2019-2020
Meciurile etapei nr.7 ( Sâmbătă  28.09.2019 )
Podgoria Pâncota 1 : 4 CS. Ineu

Sâmbătă 28 .09. 2019 ora 11:00   Stadion Pâncota

Ardelean Flavius 69' Mîneran Dan 9'
Balaci Sergiu 12'
Teședan Florin 57' 82'

Arbitrii: Bogdan Loredan - Arsa Emil, Cîrmaci Filip.  Observatori: Ologeanu Dan, Vida Constantin Marcel.

Victoria Zăbrani 1 : 0Frontiera Curtici 2004

Sâmbătă 28 .09. 2019 ora 11:00   Stadion Josef Scheirich

Zele Eduard 31' -

Arbitrii: Nicoraș Ionuț Vasile - Dreghici Flavius, Nagy Zoltan.   Observatori: Alexa Marius, Sfăt Gheorghe.

Victoria Felnac 5 : 1AFC. UTA Arad II

Sâmbătă 28 .09. 2019 ora 17:00   Stadion Felnac

Drîglă Robert 39' 66'
Vidac Gabriel 39'
Țigan Cristian 49'
Bubuș Mario 61'
Merca Alec 29'

Arbitrii: Mateuț Călin Ioan - Vesa Pavel, Șușca Andreea.   Observatori: Tănăsescu Romulus, Hamza Ioan.

CS. Beliu 1 : 2 Unirea Sântana

Sâmbătă 28 .09. 2019 ora 17:00  Stadion Beliu

Berar Ciprian 34' Martin Călin 30'
Gherghel Iosif 45'

Arbitrii: Coroban Cristian - Pîslaru Andrei, Calanacov Denis.   Observatori: Enoiu Traian, Jușca Teodor.

Păulișana Păuliș 4 : 2 Șoimii Șimand

Sâmbătă 28 .09. 2019 ora 17:00   Stadion Păuliș

Marc Narcis 16' 33'
Pleșca Andrei 27'
Popa Adrian 45'
Șulea Cristian 38'
Varga Rafael 40'

Arbitrii: Bolcaș Alin Călin - Naghi Remus, Stanciu Mihai.   Observatori: Buda Leontin, Roșu Eugen.

Glogovăț 2013 1 : 0 ACS. Socodor

Sâmbătă 28 .09. 2019 ora 17:00   Stadion Vladimirescu

Negrea Cristian 19' -

Arbitrii: Jurcă Tudor Florin - Pantea Sebastian, Takacs Cristian.  Observatori: Tiulea Corneliu, Scridon Daniel.


Liga 4 Arad  Clasament - Etapa nr. 7
Loc Echipa M V E Î G Dif-G P
1 Frontiera Curtici 2004 7 6 0 1 19-2 +17 18
2 Victoria Zăbrani 7 5 1 1 15-4 +11 16
3 Unirea Sîntana 7 4 1 2 16-9 +7 13
4 Șoimii Șimand 7 4 0 3 22-17 +5 12
5 CS. Ineu 7 4 0 3 16-12 +5 12
6 Păulișana Păuliș 7 3 2 2 12-11 +1 11
7 Victoria Felnac 7 3 1 3 14-12 +2 10
8 Glogovăț 2013 7 3 1 3 8-11 -3 10
9 ACS. Socodor 7 3 0 4 11-14 -3 9
8 CS. Beliu 7 2 1 4 18-19 -1 7
11 Podgoria Pîncota 7 1 1 5 10-26 -16 4
12 AFC. UTA Arad II 7 0 0 7 11-34 -23 0


PRIMĂRIA ȘI CONSILIUL LOCAL ZĂBRANI SUSȚINE CLUBUL SPORTIV VICTORIA

Primăria și Consiliul Local Zăbrani