Club fondat în anul 1932
Prima denumire: "Guttenbrunner  Sportverein"
Tradiția continuă



SEZON 2019-2020
ajf Placeholder image SântanaCurtici Zabrani Felnac Glogovaţ Păuliş Simand UTA II

Liga IV - Ed. 2019-2020
Meciurile etapei nr.9 ( Sâmbătă  12.10.2019 )
Victoria Zăbrani 9 : 0 AFC. UTA Arad II

Sâmbătă 12. 10. 2019 ora 11:00   Stadion Josef Scheirich

Cornea Cătălin 14'
Mandache Ovidiu 28' 88'
Ghergar Ovidiu 30'
Zele Eduard 31' 65'
Iorgovan Sergiu 48'
Iova Raul 55'
Topai Andrei 61'
-

Arbitrii: Leah Darius - Pantea Andrei, Hărduț Gabriel.  Observatori: Herțeg Doru, Lovas Iosif.

Podgoria Pîncota 4 : 3ACS. Socodor

Sâmbătă 12. 10. 2019 ora 11:00   Stadion Pâncota

Bogdan Fabian 57' 88'
Ispas Alexandru 83'
Pădureanu Gabriel 90'
Chiș Ionuț 5'
Faur Marius 43'
Pirtea George 45'

Arbitrii: Bâtea Radu Bogdan - Cășuț Cristian, Mateuț Călin.   Observatori: Biro Gabor, Vida Constantin Marcel.

CS. Beliu 3 : 2Glogovăț 2013

Sâmbătă 12. 10. 2019 ora 15:00   Stadion Beliu

Berar Ciprian 38' 65'
Purtan Octavian 75'
Negrea Cristian 15'
Gornic Andrei 48'

Arbitrii: Gornic Alexandru Dan - Takacs Cristian, Cășuț Cristian.   Observatori: Buda Leontin, Rad Vasile.

Păulișana Păuliș 0 : 4 Unirea Sântana

Sâmbătă 12. 10. 2019 ora 15:00  Stadion Păuliș

- Gherghel Iosif 13' 47'
Popa Radu 32'
Martin Călin 76'

Arbitrii: Ardelean Mircea Florin - Băla Casian, Berariu Lucian.   Observatori: Tănăsescu Romulus Cristian, Sfăt Gheorghe.

Victoria Felnac 1 : 3 CS. Ineu

Sâmbătă 12. 10. 2019 ora 15:00   Stadion Felnac

Vidac Gabriel 11' Florea David 36'
Bărdan Sergiu 76'
Șodincă Paul 90'

Arbitrii: Deac Ionel Alin - Stanciu Mihai, Dista Denis.   Observatori: Alexa Marius Andrei, Scridon Daniel.

Frontiera Curtici 5 : 1 Șoimii Șimand

Sâmbătă 12. 10. 2019 ora 15:00   Stadion Curtici

Huțanu Petrică 43'
Mihai Alin 70'
Avrămuțiu Remus 84' 88'
Ruska Ioan ( autogol 50')
Mărcuș Constantin 91'

Arbitrii: Iova Cătălin - Calnacov Denis, Cirmaci Filip.  Observatori: Ologeanu Dan, Hamza Ioan.


Liga 4 Arad  Clasament - Etapa nr. 9
Loc Echipa M V E Î G Dif-G P
1 Frontiera Curtici 2004 9 8 0 1 27-5 +22 24
2 Victoria Zăbrani 9 7 1 1 28-4 +24 22
3 Unirea Sîntana 9 6 1 2 25-10 +15 19
4 CS. Ineu 9 6 0 3 21-13 +8 18
5 Glogovăț 2013 9 4 1 4 14-16 -2 13
6 Șoimii Șimand 9 4 0 5 23-26 +3 12
7 Păulișana Păuliș 9 3 3 3 15-18 +3 12
8 CS. Beliu 9 3 1 5 21-23 -2 10
9 Victoria Felnac 9 3 1 5 16-20 -4 10
10 ACS. Socodor 9 3 0 6 15-21 -6 9
11 Podgoria Pîncota 9 2 1 6 16-33 -17 7
12 AFC. UTA Arad II 9 0 1 8 14-46 -32 1


PRIMĂRIA ȘI CONSILIUL LOCAL ZĂBRANI SUSȚINE CLUBUL SPORTIV VICTORIA

Primăria și Consiliul Local Zăbrani