ajf Placeholder image SântanaCurtici Zabrani Felnac Glogovaţ Păuliş Simand UTA II

Băieții noștri, dezlănțuiți !

Victoria Zăbrani-Viitorul Satu Nou 5-1 (2-0)

11. 09. 2010 • 23:05 | CSVZ

11. 09. 2010 ora 17:00 - Stadionul 'Josef Scheirich'

În sfârșit, după o ,secetă" de trei etape, ambiţia  și valoarea jucătorilor noștri ne-au adus bucuria unei victorii la un scor care înlătura orice urma de îndoială.

Adversarul a fost unul valoros, cu mai multi jucători experimentaţi, nume consacrate în fotbalul judeţean: Dan Stupar (nr. 5), Marin Balint (nr. 4), Clepe (nr. 2), Moni (nr. 15), portarul Stoenescu, ș.a. Totuși, tinereţea și dorinţa de victorie a jucătorilor și antrenorului Victoriei au fost hotărâtoare. Ne-am adjudecat fara drept de apel cele trei puncte puse in joc, ne-am dres golaverajul și avem o stare de spirit buna pentru meciurile grele care urmează. in plus, am integrat in echipa doi jucători noi, David și Popa, care s-au dovedit deosebit de utili in joc.

Filmul meciului:

-min. 2. Popa trimite un șut pe jos, prins de portarul advers

-min. 6: combinaţie Ungur-David pe dreapta, centrare periculoasa, respinge Balint

-min. 11: lovitura libera Edu de la 20 m, respinge Stoenescu cu pieptul

-min. 12: Suciu pătrunde periculos pe dreapta, centrare spre Panin, respinge Mat cu capul

-min. 20: lovitura libera înşelătoare a lui Stupar de la 18 m, Deffert prinde cu siguranță

-min. 24: Boldurean îl lansează pe stânga pe Edu iar centrarea acestuia este respinsa in corner de Clepe. Popa executa cornerul și Dragoș înscrie din apropiere cu un șut puternic - 1-0.

-min. 28: Deffert prinde o noua lovitura libera periculoasa executata de Stupar

-min. 30: combinaţie Ungur-David pe dreapta, centrare la Popa care şutează pe jos de la 17 m, Stoenescu prinzând mingea după ce aceasta depăşise linia porţii - 2-0.

-min. 33: Hetco şutează puternic de la 30 de m, Stoenescu respinge

-min. 39: lovitura libera executata plasat de Popa, respinge Stoenescu

-min. 41: oaspeţii cer lovitura indirecta din careu la o respingere defectuoasa a lui David prinsa de Deffert

-minutele 44-45: atacuri susţinute ale oaspeţilor la poarta noastră, rezolvate de apărare și portar

-minutele 46-47: repriza a doua începe cu câteva atacuri ale jucătorilor din Satu Nou

-min. 48: Stoenescu  îl  jenează pe Dragoș la preluarea unei mingi in careu, insa arbitrul Barta nu acorda nimic

-min. 50: Șoltesz ii agata pe Edu la 14 m de poarta. Ungur executa cu siguranţă penalty ul-3-0.

-min. 52: centrare de pe dreapta Ungur la Educare înscrie cu capul de la 8 m- 4-0

-min. 58: Stoenescu prinde șutul lui Dragoș de la 20 m

-min. 61: Hetco paseaza in adancime, Popa și Dragoș in offside nu joaca mingea, tâșnește Edu din spate insa tușierul Burca semnalizeaza eronat pozitie afara din joc

-min. 64: faza colectiva de atac a Victoriei, Grigorescu paseaza la Dragoș, liber la 7 m, insa ,,Rila" lufteaza ca un incepator

-min. 71: asistentul Sergiu Burca demonstreaza din nou ca ,,nu le are", oprindu-I eronat dintr-o cursa solitara pe Dragoș

-min. 75: cursa pe dreapta Ungur, șut centrare la semiinaltime, Șoltesz își introduce mingea in proprie poarta - 5-0

-min. 78: centrare Brancov la Panin care, nemarcat, trimite cu capul peste Deffert - 5-1

-min. 83: combinatie Dragoș-Edu, Ovi patrunde pe stanga, șuteaza violent de la 1 O m dar Stoenescu respinge in corner.

-min. 88: cursa prelungita a lui Popa pe stanga, dribleaza portarul insa intra in unghi și șutul sau ocolește poarta.

Formatii:

Victoria: Deffert-David, Lionti, Mat, Boldurean, Ungur (cpt.), Hetco, Popa, Grigorescu, Dragoș, Edu. Au mai jucat: Pasaila, Razleanu, Bolohan. Antrenor Marius Grad.

Viitorul: Stoenescu-Clepe, Balint, Șoltesz, Peia, Panin (cpt.), Stupar, Kocsis, Moca, Suciu, Molnar. Au mai jucat: Brancov, Moni. Antrenor loan Jurau.

Au arbitrat bine: Paul Barta și Laurentiu lanoși, iar Sergiu Burca cu greșeli.

Observatori AJF: Doru Herteg, lonut Leac.

A fost un meci placut, cu multe faze de poarta, cu multe goluri și cu o victorie pe care zabranenii o așteptau Succesul seniorilor a fost completat de eel al juniorilor care au invins și ei cu 3-1 așa cum ne așteptam.

Bravo, baieti! Avem speranta ca de acum inainte veti juca in toate meciurile așa cum ati jucat acum. Mult succes in continuare !

Text și foto Dorin Ocneriu

Vocea tribunei: Cred că portarul de la Satu Nou a jucat şi pe vremea mea (Cantoru)

La pauză în tribună se simte relaxarea şi în rândul spectatorilor este 2 - 0, şi totul pare să intre în normal echipa începe să joace spun cu satisfacţie Ianoş Ion (fost jucător al echipei anilor "80) şi Dehelean Aurel (magazioner al clubului ani de zile), până la urmă s-au adeverit spusele lor rezultatul a fost pe măsura evoluţiei echipei noastre.